Aplikacja MedicLearn – wirtualny wykładowca

W górach, na plaży, w autobusie czy na spacerze – dzięki nowej aplikacji stworzonej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach studenci uczelni mogą przygotowywać się do egzaminów, mając do dyspozycji tylko smartfon.

"Młodzi ludzie nie znają życia bez komputerów, internetu i telefonów komórkowych. To nowe narzędzia skutecznego dotarcia do tej licznej grupy potencjalnych odbiorców usług edukacyjnych" – powiedział w środę rektor uczelni prof. Przemysław Jałowiecki.

 

"Żeby korzystać z aplikacji, nie trzeba być studentem SUM – jako uniwersytet chcemy dzielić się naszą wiedzą i zachęcić młodzież do samodzielnego rozwijania pasji w obszarze przedmiotów okołomedycznych" – dodał.

 

Aplikacja MedicLearn jest dostępna w Google Play – wystarczy ją pobrać i zainstalować, a otrzyma się dostęp do tysięcy pytań. Obecnie zawiera bazę 5 680 pytań z ponad 60 przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, biochemia, alergologia, ortodoncja czy radiologia. Wciąż przybywają kolejne. Każdy użytkownik sam może decydować, jak często chce być pytany i z jak wielu przedmiotów. Postępy w nauce można śledzić na bieżąco sprawdzając statystyki.

 

Jak wyjaśnia kierownik Centrum Informatyki i Informatyzacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Marcin Chabior, aplikacja to "wirtualny wykładowca": "Wyobraźmy sobie, że niezależnie od tego, gdzie jesteśmy i co robimy, stoi obok nas i co jakiś czas odpytuje nas z przedmiotu, do zdawania którego się przygotowujemy. Pyta nas co godzinę, co dwie … pyta nas tak często jak tylko się z nim na to umówimy”.

 

Kolejną nowinką technologiczną, przygotowaną z myślą o studentach SUM, są testy elektroniczne. Każdy student SUM może zalogować się do systemu egzaminacyjnego za pomocą danych z uczelnianej poczty elektronicznej. Jeżeli wykładowca przygotował egzamin bądź kolokwium w Systemie Obsługi Testów i Egzaminów, wówczas student z łatwością znajdzie go na liście dostępnych i przystąpi do zaliczenia w dowolnej pracowni komputerowej SUM lub z wykorzystaniem uczelnianych tabletów.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial