IV edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów

Od 1 października Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w Łodzi prowadzi IV edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów. Celem kampanii jest uwrażliwienie oraz zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat codziennych problemów ponad 17 milionów osób dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym.

MPD jest jedną z najczęściej występujących przyczyn niepełnosprawności wśród dzieci, z którym boryka się również młodzież i osoby dorosłe. W tej edycji Fundacja zajmuje się niezwykle ważnym zagadnieniem. Prowadzi działania mające na celu wprowadzenie w Polsce Krajowego Programu Profilaktyki przyczyniającego się do znacznego ograniczenia występowania neurogennego zwichnięcia stawów biodrowych u dzieci dotkniętych MPD. Działania te wspierają wybitni specjaliści, naukowe autorytety w dziedzinie ortopedii m.in.: Krajowy Konsultant z dziedziny ortopedii dziecięcej Prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak, Prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak, Dr n. med. Małgorzata Szmurło oraz Dr n. med. Błażej Pruszczyński. Założeniem programu jest objęcie stałą kontrolą stawów biodrowych dzieci dotkniętych MPD (zwłaszcza z III-V poziomu w skali GMFCS), wykonywanie raz w roku badań RTG w projekcji AP oraz kliniczna ocena dokonywana przez fizjoterapeutę lub lekarza. Specjaliści wspierający założenia programu podkreślają także konieczność stałej współpracy lekarzy, fizjoterapeutów i rodziców w tym zakresie. W ramach tegorocznej kampanii #17milionów w wybranych centrach medycznych można (od 1 do 31 października) wykonać bezpłatne badanie stawów biodrowych RTG dzieci ze zdiagnozowanym MPD z III-V poziomu w skali GMFCS. Więcej informacji o programie i badaniach na http://17milionow.pl/strona-glowna/podstrona-bezplatne-badania-profilaktyczne-dla-dzieci-z-mpd/

Fundacja ponadto przez cały październik realizuje wyzwanie sportowe „#17milionówMetrów” polegające na łącznym pokonaniu 17 milionów metrów przez ludzi dobrej woli jako gestu solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wyjątkowym artystycznym wydarzeniem kampanii będzie koncert charytatywny w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej ( 27 października, godz.19:00 bilety na https://www.bilety24.pl/koncert/piano-pl-koncert-charytatywny-43913?id=211906 ) Fundacja, podobnie jak w ubiegłych latach, skoordynuje akcję podświetlania w całej Polsce na kolor zielony obiektów zabytkowych, budynków użyteczności publicznej, w tym galerii, centrów handlowych oraz mostów (5 października, godz. 19:00), a przez cały październik poprowadzi promujące kampanię intensywne działania w mediach społecznościowych cały październik.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w tę kampanię. Informacje o tym jak to zrobić oraz szczegóły dotyczące kampanii znajdują się na www.17milionow.pl.

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
YOUTUBE
Czcionka
Kontrast