Przytul mnie! Ja też tego potrzebuję

Witam serdecznie! Coraz częściej mówi się o seksualności osób z niepełnosprawnością. Ja też postanowiłem wypowiedzieć się na ten temat.

Seks jako forma rehabilitacji?

Osoba niepełnosprawna ma takie same pragnienia i potrzeby jak człowiek sprawny fizycznie. Często jednak w naszym przypadku jest tak, że sfera seksualności jest pomijana już w zarodku. Uważam jednak, że każdy z osobna powinien mieć szansę i odwagę spróbowania czegoś nowego. Ważne jest zaakceptowanie sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Uważam, że seks to fajna i atrakcyjna forma rehabilitacji. Tak, rehabilitacji, gdyż po dużych emocjach związanych z życiem codziennym, kontakt z partnerką\partnerem może zmniejszyć napięcie mięśni, które fajnie reagują na endorfiny szczęścia. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której podchodzi do was kobieta i bardzo delikatnie muska was po okolicach szyi, co się dzieje wtedy z naszym organizmem? Odczuwamy  mniejszy nacisk spastyki. Przez nasze ciało przechodzą dreszcze, które zatrzymują się na stopach.

Seks osób niepełnosprawnych

W znacznej większości, osoby niepełnosprawne boją się tematu seksualności twierdząc, że do niczego się nie nadają. W tej sytuacji niebagatelną rolę odgrywa reakcja partnerki\partnera, która powinna udowodnić, że są w błędzie. Seks to nie tylko akt bliskości. Na udany stosunek seksualny składa się wiele czynników, które później pozwalają  wywołać mocniejszy orgazm u partnera. Gra wstępna u osób z niepełnosprawnością może zacząć się od wypicia wspólnej kawy, czy prostych gestów, takich jak złapanie za rękę, przytulenia, pomocy w toalecie. Często zdarza się tak, że podczas kąpieli nasz organizm wysyła wzmożone sygnały, że potrzebuje obecności drugiej osoby. Kończy się to tym, że musimy się masturbować. U mnie później wyrzutami sumienia i rozgoryczenia, że znowu musiałem zrobić to sam. Najgorsze było to, że musiałem się tłumaczyć dlaczego mam wilgotną bieliznę.

Asystentki seksualne dla niepełnosprawnych

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby rozpropagowanie akcji, która miałaby na celu powołanie asystentek seksualnych, które pomagałyby nam zaspokajać swoje pragnienia. W krajach zachodnich jest to praktykowane. Drugim rozwiązaniem jest podanie leków mających na celu zahamować bądź stłumić popęd seksualny. Jednakże żadne tabletki nie są w stanie usunąć tej potrzeby z naszych głów.

Na koniec pozostaje mi zachęcić wszystkich do jak największego otwarcia i zaakceptowania seksu w naszym życiu.

Odpowiedź do artykułu “Przytul mnie! Ja też tego potrzebuję

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial