Zapisz się na seminaria „Osoby niepełnosprawne – Prawa człowieka Naszymi prawami”

Centrum Praw Osób Niepełnosprawnych przeprowadza nabór do drugiej edycji seminariów nt.  „Osoby niepełnosprawne – Prawa człowieka naszymi prawami”.

Zapraszają osoby niepełnosprawne, rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami, a także osby bezpośrednio zaangażowane w działania ich organizacji i/lub na rzecz osób z niepełnosprawnością, które działają -lub po seminariach zechcą działać w organizacjach (rekomendacja organizacji), czy też zamierzają założyć własną. Gwarantują doskonałych wykładowców takich jak mec.dr Adam Bodnar — RPO, a także sędzia i rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – TSUE prof. Maciej Szpunar. Uczestnicy posiądą wiedzę jak prowadzić organizację rzeczniczą, strażniczą działającą na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami. Poznają system prawa krajowego, międzynarodowego-wszczególnośc imetody skutecznego działania (litygacja strategiczna), z udziałem TSUE, który stoi na straży wykonania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych na terenie EU,a więc także w Polsce. Zasady tworzenia Ośrodków Niezależnego Życia z usługam im.in.Asystencji Osobistej. Udział jest nieodpłatny (4 weekendy— szkolenie, warsztaty, wyżywienie i zakwaterowanie w ośrodku szkoleniowym w Warszawie). Przewidujemy uczestnictwo Asystentów Osobistych osób niepełnosprawnych. 

 

Terminy seminariów to:

8,9, 10 września 2017 r.

22, 23, 24 września 2017 r.

13, 14, 15 październik 2017 r.

17, 18, 19 listopad 2017 r.

 

Zgłoszenia należy kierować na adres poczty elektronicznej: biuro.cpon@gmail.com. Muszą one zwierać CV i list motywacyjny. Ilość miejsc jest ograniczona. Nabór prowadzony jest do wyczerpania liczby miejsc, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń spełniających wymogi.

Źródło: Facebook

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
YOUTUBE
Czcionka
Kontrast