Adaptive Bike Challenge 2020. Trwają zapisy na rowerową przygodę dla osób z niepełnosprawnością ruchową

W dniach 2-4 października Fundacja Poland Business Run zaprasza osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu na Adaptive Bike Challenge 2020, czyli kolejny aktywny wyjazd adaptacyjny. 10 uczestników na rowerach pokona trasę z Częstochowy do Krakowa, po drodze zwiedzając zabytki i zamki. Tempo dostosowane zostanie do możliwości zebranej grupy. Niezbędny będzie własny rower i kask. Zapisy trwają!

Adaptive Bike Challenge to propozycja dla osób po amputacji i z dysfunkcjami narządów ruchu, które lubią spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, a rekreacyjna jazda na rowerze nie jest im obca. Każdego dnia uczestnicy wycieczki pokonają ok. 50 km, co w sumie oznacza ok. 3-4 godziny jazdy. Organizatorzy przewidzieli przerwy na trasie, połączone ze zwiedzaniem zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

– Trasa będzie dość różnorodna – głównie asfaltowa, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi. Tempo i dzienny kilometraż na pewno nie przekroczą możliwości aktywnej osoby. Odradzamy udział w wyjeździe tym, którzy na co dzień nie jeżdżą na rowerze ani nie uprawiają sportu, chociaż myślę, że przez najbliższe tygodnie można się do takiej wyprawy przygotować – mówi Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, organizator Adaptive Bike Challenge 2020.

Niezbędny do uczestnictwa w wyjeździe będzie własny rower i kask. Ze względu na ukształtowanie terenu i nawierzchnię, najodpowiedniejsze będą rowery typu: górski (MTB), trekkingowy, gravel, cross. Dopuszczalny jest również udział uczestników na handbike’ach, przystosowanych do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni. Przed wyjazdem wskazany jest serwis sprzętu.

– Zbiórka odbędzie się rano 2 października w Krakowie, stamtąd przejedziemy wspólnie samochodem do Częstochowy, zabierając uczestników i cały sprzęt. To tam zebrana grupa (już na rowerach) rozpocznie nasze weekendowe wyzwanie – tłumaczy Kamil Bąbel.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (śniadania, obiadokolacje oraz suchy prowiant). W czasie jazdy przewidziane będą przerwy na posiłki. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą plecak lub sakwę na rzeczy pierwszej potrzeby oraz zaopatrzenie na dany odcinek. Większe bagaże zostaną zapakowane do samochodu, który będzie towarzyszył rowerzystom na całej trasie.

Po pierwszym dniu wycieczki zaplanowano nocleg niedaleko miejscowości Żarki, a następnie w okolicach Bydlina. W programie poza jazdą przewidziane jest zwiedzanie, koszt atrakcji został wliczony w cenę. 4 października grupa dojedzie do Krakowa, gdzie zakończy się wyjazd. Transport na miejsce zbiórki i powrót z Krakowa należy zorganizować we własnym zakresie.

Wyjazd organizowany przez Fundację Poland Business Run został dofinansowany ze środków Globalworth Foundation, dlatego koszt udziału dla osoby z niepełnosprawnością jest symboliczny (147 zł).

Szczegóły i zapisy: https://app.evenea.pl/event/687275-5/.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial