Akcja charytatywna „Rowerem po marzenie”

„Rowerem po marzenie” to akcja charytatywna, w ramach której jedna z pracownic Fundacji Avalon pokonała na rowerze ponad trzystukilometrową trasę z Warszawy do Krakowa w ciągu zaledwie dwóch dni ─ 8 i 9 września. Celem zaplanowanej na portalu helpuj.pl akcji jest zebranie środków na realizację marzenia podopiecznej i pracownicy Fundacji Avalon.

„Rowerem po marzenie” to akcja zainicjowana dla koleżanki z niepełnosprawnością przez pracowników Fundacji Avalon.

Łączy w sobie miłość do roweru z działaniami na rzecz innych. Jest doskonałym przykładem tego, jak bawić się dobrze i jednocześnie pomagać. Zgodnie z założeniami akcji, o których można przeczytać na portalu helpuj.pl, jeśli uda się zebrać 1000 zł jedna z pracownic Fundacji Avalon pokona na rowerze trasę z Warszawy do Krakowa w ciągu zaledwie weekendu. Rowerzystce będą towarzyszyły dwie osoby jadące samochodem jako wsparcie techniczne i emocjonalne. Mimo, że organizatorki są pracownicami Fundacji, to „Rowerem po marzenie” jest inicjatywą prywatną, w którą angażują swój czas, sprzęt, zapał i energię.

Dziewczyny wystartowały w sobotę 8 września o godzinie 5.00 spod siedziby Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50a w Warszawie. Pierwszego dnia przejadą 200 kilometrów. Trasa podzielona będzie na cztery 50-kilometrowe etapy. Postoje odbędą się w miejscowościach: Belsk Duży, Drzewica, Radoszyce i Potok Wielki. Na niedzielę 9 września zaplanowały stukilometrową trasę, po przejechaniu której dotrą pod Wawel o godzinie 14.00, gdzie będzie czekał na nie komitet powitalny. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną przeznaczone na realizację marzenia Kasi ─ lotu balonem nad Warszawą.

„Niepełnosprawność nie musi ograniczać! Takie hasło od zawsze towarzyszy mi w życiu.

Stąd pomysł, by wzbić się w przestworza i poczuć, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Spełnienie marzenia to dla mnie motywacja do podejmowania dalszych wyzwań pomimo, a może bardziej na przekór niepełnosprawności! To taki rodzaj terapii” – mówi Katarzyna Gołębiewska ─ podopieczna i pracownica Fundacji Avalon, dla której zorganizowano akcję na portalu helpuj.pl „Rowerem po marzenie”.

Helpuj.pl to portal zbiórek charytatywnych dający możliwość pozyskiwania środków na subkonto. Powstał z inicjatywy Fundacji AVALON, która od 2009 roku pomaga osobom z niepełnosprawnością i osobom chorym z całej Polski. Celem zainicjowanej na helpuj.pl zbiórki może być leczenie lub marzenie Podopiecznych Fundacji Avalon. Użytkownicy portalu mogą wspierać Beneficjentów darowiznami oraz za sprawą pomysłowych akcji charytatywnych, z których dochód będzie przeznaczony na określony cel. Helpuj.pl to pierwszy w Polsce portal dający możliwość pomagania przez zabawę.

Baw się dobrze i pomagaj! Helpuj!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial