Akcja „Na dobry początek”

Dla Zuzi i tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin początek roku szkolnego nie zawsze jest wesoły. Dziewczynka chciałaby tak jak jej koleżanki z klasy, chodzić na kółko plastyczne.

W ramach akcji „Na dobry początek”, Fundacja Świętego Mikołaja dąży, aby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które tak jak Zuzia, z powodu swojej sytuacji materialnej, nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań.

Dla Zuzi i tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin początek roku szkolnego nie zawsze jest wesoły. Dziewczynka chciałaby tak jak jej koleżanki z klasy, chodzić na kółko plastyczne. Niestety mimo tego, że nauczyciele chwalą talent artystyczny dziewczynki, jej mamy nie stać na opłacenie dodatkowych zajęć dla Zuzi.

W ramach akcji Na Dobry Początek, Fundacja Świętego Mikołaja dąży, aby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które tak jak Zuzia, z powodu swojej sytuacji materialnej, nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań.

Akcja Na Dobry Początek wspiera program Stypendia św. Mikołaja organizowany przez fundację.

W ramach akcji każda szkoła, na której konto, w terminie od 3 do 19 września br., wpłynie minimum 500 złotych na stypendia dla uczniów, otrzyma od fundacji dopłatę w wysokości 500 zł. Co więcej – za każde zebrane 500 złotych szkoła dostaje od nas drugie 500 złotych. Akcja obejmuje także nowe szkoły, które przyłączą się do programu stypendialnego.

Udział w programie Stypendia św. Mikołaja jest całkowicie bezpłatny.

Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji za prowadzenie subkonta szkoły ani wypłacanie stypendiów. Sto procent środków wpłacanych na subkonto szkoły oraz przekazywanych w ramach jednego procenta podatku zostaje na subkoncie szkoły do wykorzystania na stypendia dla uczniów z tej właśnie szkoły.

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca szkoły do zbierania środków na stypendia dla swoich uczniów poprzez specjalny, całoroczny system dopłat i organizując akcje specjalne, takie jak ta z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Środki na dopłaty dla szkół fundacja pozyskuje od darczyńców indywidualnych i firm.

Więcej informacji na www.stypendia.mikolaj.org.pl.
Program Stypendia św. Mikołaja tel. 791 793 021 Fundacja Świętego Mikołaja

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial