Avalon EXTREME Racing League 2019 –pęd po marzenia

Avalon EXTREME Racing League 2019to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu, zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnością, której celem jest promocja tej dyscypliny oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej.Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Avalon EXTREME, a samą Ligę reprezentuje Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon EXTREME.

Stworzenie sekcji racingowej w ramach Avalon EXTREME jest odpowiedzią na potrzeby osób
z niepełnosprawnościami i wynika z coraz większego zainteresowania tej grupy motorsportem. Inspiracją są
z pewnością sukcesy kierowców,takich jak Sebastian Luty. To prawdopodobnie jedyny na świecie kierowca rajdowy sparaliżowany w 95%, który kieruje pojazdem za pomocą 2 joysticków, ściga się z osobami w pełni sprawnymi
i wygrywa.Pokazuje on, że samochody rajdowe mogą być zaadaptowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności ruchowej,by umożliwiać im realizację pasji wyścigowej.

 

Liga stworzona przez Avalon EXTREME zrzesza osoby z niepełnosprawnościami, które biorą aktywny udział
w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i chcą rozwijać swoją pasję pod skrzydłami Avalon EXTREME. Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne- wymaga jedynie zgłoszenia online przez formularz rejestracyjny znajdujący się pod linkiem: https://avalonextreme.pl/avalon-extreme-racing-league-zgloszenie/.

 

– Avalon EXTREME Racing League 2019 to projekt stworzony z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, które lubią motorsport i adrenalinę, jaką daje prędkość na torze. Sportowcy, którzy jeżdżą już kolejny sezon mówią, że „za kółkiem” czują się równi z kierowcami pełnosprawnymi – nie ma dla nich taryfy ulgowej. Dają z siebie wszystko! Przynosi im to wiele satysfakcji, motywacji do dalszych treningów i spełniania marzeń także w innych sferach życia – zachęca Tomasz Biduś, koordynator projektu Avalon EXTREME.

 

W sezonie 2019 Avalon EXTREME Racing League wspiera starty swoich członków w zawodach KTD Scriptum Race Day, które odbywają się na torach w całej Polsce.W sezonie 2019 odbędą się jeszcze 3 rundy zawodów: 3 sierpnia
w Bednarach, 24 sierpnia na torze w Ułężu, a 29 września odbędzie się runda finałowa.

 

– W projekcie Avalon EXTREME Racing League 2019 chodzi o pokazanie sportów ekstremalnych i widowiskowych, jakimi są motorsporty, uprawianych przez osoby z niepełnosprawnością. Na torze, prowadząc auto odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb, możemy skutecznie konkurować ze sprawnymi sportowcami. Zależy nam, aby coraz więcej osób dowiedziało się, że niepełnosprawność nie musi oznaczać końca marzeń i że można dalej realizować swoją pasję– mówi Sebastian Luty, kierowca rajdowy, ambasador Avalon EXTREME.

 

Sebastian Luty– ambasador Avalon EXTREME w dyscyplinie motorsportu, prawdopodobnie jedyny na świecie w 95% sparaliżowany kierowca, prowadzący 390-konnego Mitsubishi Lancera za pomocą dwóch joysticków. Sebastian Luty na torze rywalizuje z pełnosprawnymi kierowcami. Jest zdobywcą I miejsca w kategorii ON oraz II miejsca
w Klasyfikacji Generalnej ON w cyklu Avalon EXTREME Race Day Cup 2018 oraz II miejsca w klasie PROFI3500 na
V rundzie Tor Poznań Track Day 2019. Od zawsze ciągnęło go do sportów związanych z wysokim poziomem adrenaliny. Poprzez swoje działania w ramach Avalon EXTREME, pragnie zmienić  wizerunek osób niepełnosprawnych w Polsce.

 

Członkowie Avalon EXTREME są sportowcami z niepełnosprawnościami, których pasją są dyscypliny ekstremalne.Intensywnie je trenują i zachęcają do tego innych. Promują aktywny styl życia poprzez organizowanie treningów rugby,bieganie, motorsport, narciarstwo, kolarstwo czy wakeboard. Projekt Avalon EXTREME Racing League 2019 stworzyli także po to, by inspirować i zachęcać do aktywności sportowej inne osoby z niepełnosprawnościami. Promują podejmowanie wyzwań, które w pierwszej chwili mogą wydawać się szalone i niemożliwe do zrealizowania.

***

 Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon EXTEME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców jako żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

Więcej informacji:

https://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial