Avalon EXTREME SitwakeAcademy – ograniczenia są tylko w naszych głowach!

Avalon EXTREME SitwakeAcademy to cykl warsztatów z sitwake’a, czyli wakeboardu w pozycji siedzącej przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Szkolenia odbywają się w wakeparkach na terenie całej Polski, a na miejscu zapewniony jest sprzęt i opieka instruktorska. Organizatorem szkoleń jest grupa Avalon EXTREME,której celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i zachęcanie ich do próbowania sił w sportach ekstremalnych.

 

Sitwake to odmiana wakeboarduprzeznaczona dla osób z niepełnosprawnością motoryczną.Podobnie jak w wakeboardzie, zawodnicy trzymają się liny podłączonej do wyciągu, jednak w tej wersji nie stoją na deskach, a siedzą. W warsztatach organizowanych przez Avalon Extreme może wziąć udział każda osoba z niepełnosprawnością ruchową, która chce zacząć swoją przygodę z tym sportembądź taka, która ma już doświadczenie i chciałaby podszkolić się w trikach pod okiem eksperta.Wakeboard, jak i inne aktywności sportowe, to świetna okazja, aby poznać inne osoby z niepełnosprawnościami i spróbować czegoś nowego i ekscytującego. Najbliższe szkolenie odbędzie się w piątek,14.06 w Wake &Roll Park,ul. Patriotyczna 3, w Łodzi, od 12:30.Dla osób z niepełnosprawnością udział jest bezpłatny.

 

Warsztaty poprowadzi Igor Sikorski. Jest on wielokrotnym Mistrzem Polski, medalistą Pucharu Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim. Jako reprezentant polskiej kadry paraolimpijskiej brał udział w zimowych igrzyskach w Soczi oraz Pjongczangu, gdzie zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. Oprócz narciarstwa, trenuje downhill, kolarstwo szosowe i przede wszystkim sitwake – dyscyplinę, w której wielokrotnie wygrywał zawody.

 

– Nie każdy musi skakać na hopkach i robić jakieś skomplikowane akrobacje na wodzie. Ważne jest, aby wejść do wody i zobaczyć jaką frajdę może sprawiać taka aktywność – zachęca Igor Sikorski, instruktor sitwake’a i ambasador Avalon EXTREME.Sport bardzo mi pomógł wrócić do  aktywnego życia, na nowo poczuć się pełnosprawnym. Zostawiam wózek i nie mam żadnych ograniczeń, dlatego zachęcam wszystkie osoby do skorzystania z możliwości treningu z Avalon EXTREME – podkreśla sportowiec.

 

Członkowie fundacji Avalon EXTREMEsą sportowcami z niepełnosprawnościami. Ich pasją są dyscypliny ekstremalne, które intensywnie trenują i zachęcają do tego innych. Promują zajęcia rugby,bieganie, motorsport, narciarstwo, kolarstwo czy właśnie wakebord. Celem grupy jest inspirowanie i zachęcanie do aktywności fizycznej innych osób z niepełnosprawnościami przez organizowanie dla nich zajęć sportowych i promocję wśród nich aktywnego stylu życia.

***

 Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREMEregularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workoutoraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimzaoraz Igor Sikorski. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon EXTEME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

Więcej informacji:

https://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast