Bezpłatna Ogólnopolska Konferencja – Światowy Dzień Zespołu Downa

cuDOWNa przyszłość

III Ogólnopolska Konferencja z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa już w marcu w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika. Bezpłatne wydarzenie skierowane jest do rodziców z dziećmi, opiekunów oraz wychowawców.

– W każdej z poprzednich edycji udział wzięło po blisko 100 osób. W tym roku Konferencja odbędzie się 16 marca. Zgodnie z hasłem przewodnim skupimy się na możliwościach na dalszym etapie życia osób z zespołem downa – edukacji, życiu zawodowym, realizowaniu zainteresowań i oczywiście sporcie – mówi Joanna Massalska-Bzymek z działu promocji Ośrodka.

Gościem specjalnym Konferencji będzie Piotr Cyrwus – aktor, który opowie o pracy na planie serialu Klan z chłopcem z Zespołem Downa. Wśród prelegentów będziem.in. wiceprezes Olimpiad Specjalnych Polska Grzegorz Kurkowski z zawodnikami, którzy pokażą, jak dobrą drogą jest sport, Paweł Bilski prezes Fundacji Oczami Brata, prowadzący spółdzielnię pracy chronionej, teatr, kawiarnię – wszędzie pracują osoby niepełnosprawne w tym oczywiście osoby z ZD. Oprócz tego głos zabiorą także rehabilitanci z Ośrodka Polanika, psycholog dziecięcy Marta Szydłowska – Pierzak oraz dyrektor kieleckiej Poradni Psychologiczno– Pedagogicznej Anna Hajdukiewicz, która będzie udzieli wskazówek dotyczących edukacji i nauki zawodu.

– Tradycyjnie weekend konferencyjny sprzyja integracji, wymianie doświadczeń i spędzeniu wolnego w gronie najbliższych. Dlatego też od 15 do 17 marca zapraszamy na III Zjazd Rodzinny z okazji ŚDZD. Będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji z naszymi terapeutami, zrelaksować się w basenie czy w promocyjnych cenach zwiedzić Oceanikę i Park Miniatur w Kompleksie Świętokrzyska Polana – dodaje Joanna Massalska-Bzymek.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestrację na bezpłatną konferencję można znaleźć tutaj https://www.polanika.pl/iii-ogolnopolski-zjazd-rodzinny-i-konferencja-swiatowy-dzien-zespolu-downa-15-17-marca-2019/

oraz na facebookuhttps://www.facebook.com/events/220384088911412/

ZAPRASZAMY!

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial