Blues dla niepełnosprawnych

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Olza, w miejscowości Olza na południu Śląska 18 maja 2016r., odbyła się jedenasta  edycja koncertu „Blues dla niepełnosprawnych", którego głównym organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

W tym roku na estradzie gościł zespół Cheap Tobacco – jedna z najpopularniejszych grup nowej fali polskiego blues-rocka, która działa od 2010 roku.

Uczestnikami koncertu były osoby z niepełnosprawnością w tym intelektualną – mieszkańcy DPS-ów, uczestnicy WTZ-ów, ośrodków opiekuńczych i podobnych placówek niemalże z całego Śląska oraz – po raz pierwszy w tym roku – goście z zagranicy, którzy przybyli do nas dzięki projektowi „Różnorodność jednoczy – razem dla Europy". Projekt ten jest realizowany w ramach programu Europa dla Obywateli przez Powiat Wodzisławski – który jest partnerem przedsięwzięcia – realizowanego z Powiatem Recklinghausen z Niemiec, Powiatem Sörmland ze Szwecji i Powiatem Jelgava z Łotwy.

Celami i założeniami projektu jest szeroko rozumiana integracja na różnych płaszczyznach: lokalnej, regionalnej oraz międzynarodowej. Projekt ten realizowany jest w partnerstwie poprzez wspólne warsztaty od września 2015 r. do lipca 2017 r. 

Czołową ideą koncertu „Blues dla niepełnosprawnych" jest nie tylko integracja, ale przede wszystkim umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami korzystania z powszechnie dostępnych form zabawy i rozrywki.

W tym roku padł kolejny rekord zgromadzonych uczestników przekraczający liczbę 900! W tanecznym kręgu przy scenie doskonale bawili się wszyscy bez względu na wiek, rodzaj niepełnosprawności czy sprawowaną funkcję.

 „Blues dla niepełnosprawnych", to jedno z czołowych przedsięwzięć, których roli w budowaniu wzajemnych, pozytywnych relacji społecznych nie sposób przecenić.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial