Charytatywne stoisko na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Charytatywne stoisko na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! Wolontariusze Fundacji „Potrafię Pomóc” pomogą w zbieraniu pieniędzy na budowę pierwszego na Dolnym Śląsku Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich.

Zaprojektowane przez mistrza świata w cukiernictwie i wykonane z belgijskiej czekolady bałwanki, choinki, renifery czy anioły – czyli wszystko to, co kojarzy się z klimatem świąt. Czekoladowe cuda znajdziemy na stoisku Fundacji „Potrafię Pomóc” w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego we wrocławskim rynku. Dostaniemy je w zamian za cegiełkę, która wesprze działania na rzecz dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Odwiedzający stoisko napiją się także gorącej, płynnej czekolady, na stoisku znajdą ręcznie wykonane stroiki, świąteczne kartki oraz ozdoby świąteczne z gipsu, a u spacerujących po płycie rynku wolontariuszy – opłatki i siano na wigilijny stół.

Fundacja „Potrafię Pomóc” swoje stoisko otworzy we wtorek, 10 grudnia. Dla osób odwiedzających Jarmark to nie tylko sposób na to, by zdobyć oryginalną ozdobę świąteczną, lecz także, by poczuć ducha i wypełnić najważniejsze przesłanie świąt. Boże Narodzenie to czas życzliwości, refleksji i pomocy innym. Wsparcie cegiełką Fundacji „Potrafię Pomóc” pomoże osobom urodzonym z chorobami rzadkimi. Pozwoli zbudować bardzo potrzebne i wyczekiwane Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich, gdzie pacjenci będą mogli szybko uzyskać prawidłową diagnozę i kompleksową opiekę. 

W świąteczną pomoc dzieciom i osobom dorosłym urodzonym z chorobami rzadkimi już teraz zaangażowali się przedsiębiorcy i wolontariusze. Czekoladowe ozdoby zaprojektowane zostały przez wrocławską Cukiernię S.R. Jaworscy. Darowizna nie ma limitu: cukiernicy podarują fundacji tyle czekolad, czekoladek i pitnej czekolady, ile okaże się potrzebne na bożonarodzeniowe stoisko! Stroiki przygotowali wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 oraz z Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Słubickiej we Wrocławiu. Wcześniej jedna z uczennic ZS nr 1 o fundacji i jej podopiecznych opowiedziała rodzicom, którzy prowadzą firmę. Wówczas jej rodzice – właściciele firmy RALF Błażej Klimek – zdecydowali się przekazać nieodpłatnie materiały potrzebne do przygotowania stroików – świerki oraz gąbki do wbijania gałęzi. W przygotowaniu sianka pomogli uczniowie wrocławskiego Liceum nr 17 im. Agnieszki Osieckiej. Wolontariusze – z Liceum nr 17, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Etz Chaim, z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i z Uniwersytetu Ekonomicznego – pomogą też w czasie Jarmarku, będzie można ich spotkać na stoisku fundacji i na płycie rynku.

Fundacja „Potrafię Pomóc” na Jarmarku będzie od wtorku, 10 grudnia do 22 grudnia 2019 od godziny 10.00 do 21.00. Stoisko znajdować się będzie niedaleko kamieniczek Jaś i Małgosia, w pobliżu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Informacja prasowa

Odpowiedź do artykułu “Charytatywne stoisko na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial