Czy żołnierze przyszłości będą niewidomi? Poznajcie Jesse – niewidomą superbohaterkę!

Lubicie „Resident Evil“? Podobało Wam się „World War Z“? Kochacie klimaty w stylu „Więźnia Labiryntu“ i „Niezgodnej“? To książka dla Was!

Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było. Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym. Technologia zastępuje człowieka.
Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej. Jesse, oślepiony w wyniku eksperymentu żołnierz tajnej jednostki Czyścicieli, wyrusza na z pozoru błahą misję. Ma odnaleźć Pierwszego – protoplastę nieumarłych. Zadanie okazuje się podstępem, na ulice wylegają hordy zombie, a przyjaciele stają się wrogami. Czy Czyścicielka wygra walkę z czasem? Czy pokona własne słabości? I w końcu: czy znajdzie tego, którego szuka cały świat?

Jesse to główna bohaterka powieści „Syndrom Riddocha” autorstwa niepełnosprawnej pisarki Sylwii Błach wydanej nakładem wydawnictwa Dom Horroru. Sylwia Błach to 26-letnia autorka, która od dziecka porusza się na wózku z powodu rdzeniowego zaniku mięśni.

W wyniku nieudanego eksperymentu zaszczepienia supermocy, została oślepiona. Od tej pory zmaga się z niepełnosprawnością – nie widzi nic poza ruchem. Nie przeszkadza to jej w byciu przywódcą tajnej jednostki Czyścicieli. Gdy zostaje wysłana na z pozoru błahą misję, odkrywa, że to na jej barkach spoczywają losy świata… Jak sobie z tym poradzi, gdy będąc w obcym mieście, problemem staje się nawet orientacja w terenie? Czy w świecie przyszłości naszpikowanym technologią niepełnosprawność nadal jest słabością?

Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial