developres

DevelopRes: Miejsce do mieszkania dla osoby niepełnosprawnej

Osiedle oraz mieszkanie dla osoby z niepełnosprawnościami musi spełniać pewne warunki, które zostaną przedstawione na przykładzie firmy DevelopRes na Osiedlu Zawiszy przy ul. Architektów w Rzeszowie.

DevelopRes dla osób z niepełnosprawnościami

Jednym z podstawowych aspektów, na która należy zwrócić uwagę przy szukaniu miejsca zamieszkania jest znalezienie solidnego oraz terminowego inwestora. Firma DevelopRes jako jeden z największych deweloperów na Podkarpaciu spełnia niezbędne wymogi w celu zapewnienia najwyższego komfortu przyszłym lokatorom. DevelopRes dba o wdrożenie wszystkich niezbędnych parametrów wynikających z obowiązujących norm. Wprowadza praktyczne i nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne życie osobom z niepełnosprawnością, rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym.

Osiedle dla osoby niepełnosprawnej

Osiedle Zawiszy w Rzeszowie jest przestrzenią bez barier architektonicznych. Firma DevelopRes zadbała, aby na obszarze całego osiedla zastosować przestrzeń bezprogową, co ułatwia przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Warto zwrócić uwagę, na zastosowaną kostkę na chodnikach oraz miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Dbając o komfort mieszkańców DevelopRes stosuje pełną kostkę chodnikową, która zapewnia sprawne i bezpieczne poruszania się na terenie całego osiedla. Firma DevelopRes jako jeden z niewielu deweloperów, wzorcowo zastosował na Osiedlu Zawiszy w Rzeszowie bezwysiłkowe podjazdy do bloków. Ułatwia to przemieszczanie się zarówno osobom na wózkach, jak i pozostałym mieszkańcom osiedla.

Osoba niepełnosprawna powinna również pamiętać przy wyborze miejsca zamieszkania, aby na osiedlu znajdowały się sklepy, przystanki autobusowe oraz inne lokale usługowe. Przy ul. Architektów w Rzeszowie można znaleźć różnorodne sklepy, restauracje, apteki czy przychodnie. Osiedle Zawiszy posiada dogodne połączenie komunikacyjne z liniami autobusów dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Blok dla osoby niepełnosprawnej

Osoby z niepełnosprawnością ruchową, przy wyborze mieszkania muszą zwrócić szczególną uwagę na piętro, na którym ono się znajduje. W przypadku mieszkań na Osiedlu Zawiszy, w każdym bloku zastosowano nowoczesne, szerokie windy, co eliminuje problem wyboru piętra w bloku. Dodatkowym atutem, jaki możemy przytoczyć na przykładzie DevelopResu, jest zaprojektowanie szerokich korytarzy z automatycznym oświetleniem. Osoba na wózku inwalidzkim może bez większych problemów manewrować wózkiem nie blokując przy tym przejścia innym lokatorom.

Mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej

Znalezienie mieszkania, które byłoby odpowiednie, wygodne oraz w pełni funkcjonalne dla osoby niepełnosprawnej ruchowo, wymaga długiego przeglądania ofert. Firma DevelopRes wyszła na przeciw oczekiwaniom osób z niepełnosprawnościami. Podczas etapu projektowania budynków zadbano, aby mieszkania były pozbawione barier. DevelopRes wie, że głównymi barierami architektonicznymi w mieszkaniach są najczęściej progi, pojedyncze stopnie, wszelkie nierówności i różnice poziomów podłoża, szerokość futryn oraz korytarzy. Dzięki zlikwidowaniu barier przez dewelopera, lokatorzy mogą swobodne zaprojektować wnętrza według własnych potrzeb.

DevelopRes zadbał o wygodę i komfort mieszkańców. Firma zastosowała materiały wysokiej jakości oraz zadbała o rzetelne wykonanie inwestycji. Dodatkowo, dzięki użytym kolorom o naturalnej tonacji wewnątrz oraz na elewacji budynków, doskonale łączą się one z otaczającą zielenią. Wysoka jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych zmniejsza ryzyko usterek oraz szybkiego zużycia przestrzeni ogólnodostępnej w bloku. Zestawienie wygodnych rozwiązań oraz wysoka jakość wykonania umożliwiają wzorowe utrzymanie czystości na terenie całego osiedla. Zobaczcie dostępne oferty mieszkaniowe firmy DevelopRes.

Więcej informacji na temat osiedli dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami znajdziesz pod linkiem. PORADNIK: Jak powinno być dostosowane osiedle dla osób z niepełnosprawnością?

Dodatkowo, zachęcamy do zaznajomienia się z poradnikiem dotyczącym dostosowania mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami. PORADNIK: Jak powinien być dostosowany blok oraz mieszkanie dla osób z niepełnosprawnością?

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial