Dzień Otwarty w Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych

9 kwietnia 2016 r. w Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych przy Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się Dzień Otwarty dedykowany kandydatom na kierowców, kierowcom oraz opiekunom osób z niepełnosprawnościami.

Zaprezentowano wynalazki począwszy od najprostszych udogodnień, takich jak: nakładki na kierownicę, przez dźwignie z hamulcem i gazem dla osób z niesprawnymi nogami, windy i podnośniki, które służą zarówno kierowcom, jak i pasażerom na wózkach,  po takie wynalazki, jak choćby  kierunkowskaz sterowany głosem, czy dźwignia do chowania wózka na dachu pojazdu.

Kierowcy z niepełnosprawnością mogli na sprawdzić, jakie dostosowanie jest dla nich najlepsze i najbardziej ułatwia im prowadzenie auta lub podróżowanie nim, a także zdobyć wiedzę na temat zastosowania go w swoim samochodzie.

Z działaniami  Instytutu Transportu Samochodowego  na rzecz mobilności osób z niepełnosprawnością będzie można zapoznać się jeszcze podczas pikniku, który odbędzie się 18 czerwca 2016 r. Wezmą w nim udział dealerzy różnych marek, specjaliści od adaptacji aut, a także przedstawiciele firm i instytucji zajmujących się motoryzacją.

 

Fotoreportaż z Dnia Otwartego

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial