Dzień Trójkąta – spacer z audiodeskrypcją

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Katarynka zapraszają na spacer z audiodeskrypcją po Przedmieściu Oławskim!
Poznamy ciekawe i historyczne miejsca na osiedlu m.in. tajemniczy Klasztor Bonifratrów i dawny pałac Biskupów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Etnograficzne. Odwiedzimy też filmową gwiazdę wrocławskich ulic, na której swoje dzieło nakręcił Steven Spielberg i poszukamy niezwykłej „uliczki kobiet”. Spacer poprowadzi pasjonatka historii miasta, Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia. 7 września 2019, sobota, g. 16.30. Udział bezpłatny.Wycieczka rozpocznie się w Sąsiedzkiej Strefie Relaksu, przy zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki.
Udział jest bezpłatny, zapewniamy odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Prosimy o wcześniejsze zapisy mailowe: bezbarier@strefakultury.pl
Spacer organizowany jest w ramach Dzień Trójkąta.

Dzień Trójkąta
7 września zapraszamy na święto Przedmieścia Oławskiego, które w tym roku zapowiada się wyjątkowo smakowicie! Sobotę rozpoczniemy od leniwego śniadania w parku, które organizujemy w duchu less waste. Przed nami także koncert wrocławskiego duetu Gaijin Blues w niedostępnym na co dzień ogrodzie Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec. Spotkamy się także na warsztatach (dla dużych i małych), z Joanną Mielewczyk porozmawiamy o książce „Kamienice 2 – opowieści mieszkańców przedwojennego Wrocławia” i zagramy w Trójkonadę, czyli osiedlową wersję słynnej Familiady (nie zabraknie oczywiście lokalnego Karola Strasburgera!). Przez cały dzień warto odwiedzić też lokalne kawiarnie, restauracje i bary, które serwować będą specjalne przysmaki za jedyne 3 złote.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Dzień Trójkąta organizowany jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy.
Więcej informacji:
www.strefakultury.pl/sąsiadujemy
FB: Sąsiadujemy
Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial