Elektryczna dostawka do wózka manualnego

Dostawka firmy TechLife dostarczana przez Electricall

Jestem szczęśliwym posiadaczem dostawki elektrycznej do wózka manualnego. Zastanawiałem się przed zakupem, czy jazda jest tak ekscytująca jak wszyscy mówią? czy dostawka jest naprawdę taka łatwa w obsłudze? Czy poradzę sobie podczas jazdy? Daje poczucie wolności o którym słyszałem?

Wszystko jest na tak!! Zdecydowanie jest to zupełnie inna jazda niż na elektryku, czuję się tak jakbym jeździł na motorze. Zupełnie łatwa obsługa montażu dostawki do wózka oraz sama jazda dają poczucie niezależności i wolności. Aby bardziej wam przybliżyć zasady działania dostawki zacznę od początku.

Wybór dostawki do wózka manualnego

Zdecydowałem się na zakup elektrycznej dostawki do wózka manualnego w firmie Electricall, która obejmuje całościową opieką kupującego. Oprócz sprzedaży, prowadzi również konsultacje osobiste oraz telefoniczne, pełny serwis oraz wsparcie. Moim zdaniem jest to bardzo istotne, że można liczyć na wsparcie techniczne, szczególnie jeżeli ktoś (w tym przypadku ja) nie ma zacięcia technicznego. Piszę o tym, ponieważ przed zakupem bałem się, że nie zrozumiem obsługi i montażu, ale moje obawy okazały się zupełnie nie potrzebne, zadzwoniłem na numer: 518 981 004 i otrzymałem pomoc. Wszystko okazało się bardzo proste. Jest również opcja dla osób, które wolałyby otrzymać już gotową i złożoną dostawkę. Wystarczy skontaktować się z firmą Electricall oraz następnie odebrać złożoną i gotową do jazdy dostawkę w punkcie sprzedaży w Millenium Hall na poziomie 0 w Rzeszowie.

 

Parametry dostawki do wózka manualnego

Wybrałem dostawkę elektryczną firmy Techlife W1 dostarczaną przez Electricall. Kierowałem się głównie baterią, która pozwala jednorazowo przejechać minimum 30 km. Dostawka jest bardzo lekka, ponieważ zrobiona jest ze stopu aluminium. Dodatkowym atutem jest, pełny, trzy poziomowym wyświetlacz oraz jak już wcześniej wspominałem, bardzo prosty montaż do wózka manualnego. Jestem osobą lubiącą komfort obsługi, więc chciałem kupić dostawkę, która jest bezpieczna i bezusterkowa oraz wymaga ode mnie jak najmniejszego zaangażowania.

 

Montaż dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Jest bardzo prosty (choć tego się najbardziej obawiałem:). Po kolei:

– siedzę na swoim wózku manualnym i podjeżdżam do przystawki

– z obu stron kierownicy dostawki są dwie prowadnice/obejmy, do których podjeżdżam

– jednym ruchem wózka do przodu zaciskam obejmy na konstrukcji wózka manualnego (to się dzieje samoistnie)

– popycham kierownicę do przodu i przednie koła wózka podnoszą się do góry – gotowe!

– włączam przycisk: ON na wyświetlaczu i mogę jechać.

I choć sam w to nie wierzyłem to jest to naprawdę bardzo proste! Dodatkowo idealnie dobrana długość i kształt prowadnic zostawiają dużo miejsca na nogi.

Wyświetlacz dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Nowoczesny wyświetlacz LCD005 jest doskonale zainstalowany, dobrze widoczny i łatwy w obsłudze.

Po przytrzymaniu przycisku ON włącza się napęd dostawki oraz pokazują się dane na wyświetlaczu. Następnie po ponownym przyciśnięciu tego samego przycisku można dostawkę wyłączyć. Po włączeniu dostawki, jeśli przez 5 minut nie rozpoczniecie jazdy to pojazd sam się wyłączy. Piszę o tym, bo byłem przekonany, że coś popsułem a to jest zwykła funkcja oszczędności akumulatora:).

Wyświetlacz pokazuje: DST – przejechaną odległość, ODO – przebieg, VOL- napięcie akumulatora.

 

 

Przełącznik zmiany biegów – dostawka elektryczna do wózka manualnego

Na wyświetlaczu są trzy poziomy prędkości, które ustawiamy za pomocą strzałki, przy czym poziom 1 to jest najwolniejszy a 3 -najszybszy, osiągający prędkość max 30 km/h. Dodatkowo przy poziomie 1 jest również funkcja cofania.

Można też ustawić funkcję prędkości dla asystenta: to maksymalnie 6 kmh i z taką prędkością jedziemy do momentu anulowania tej funkcji. Szczerze, rzadko z niej korzystam, ponieważ gdy tylko siadam na mój pojazd to jednak włączam poziom prędkości 2 i 3:).

Ustawiamy również maksymalną prędkość z jaką będziemy się poruszać tak aby nie obawiać się, że poziom 3 będzie dla nas za szybki. Maksymalna prędkość jak dla mnie to 25 km/h i w zupełności mi wystarcza. Robimy takie ustawienie na pomocą trybu równoczesnego przytrzymania strzałki góra i dół, wyboru prędkości i akceptacji.

System wyświetlacza oczekuje również wprowadzenia danych średnicy naszego koła, aby dostawka pracowała spójnie z parametrami wózka manualnego. Jeśli nie wiecie jaki macie rozmiar koła w manualu to jest on zapisany na oponie wózka.

Hamulec w dostawce elektrycznej do wózka manualnego

Dostawka wyposażona jest w hamulec tarczowy oraz hamulec ręczny zainstalowany na obu manetkach. Przyznam, że dzięki temu czuję się bezpiecznie, uczenie się prędkości oraz hamowania to podstawy korzystania z wózka. Bardzo ważne jest stosowanie blokady cofania się wózka, gdy zaparkujecie na wzniesieniu – blokada jest łatwa w użyciu i znajduje się w manetce ręcznej.

Nauka hamowania to podstawowy element pierwszych jazd. Jak sami zobaczycie należy hamować z wyczuciem i zachowując należyty odstęp. Musicie unikać gwałtownego hamowania na hamulcu ręcznym – jest to bardzo ważne, ponieważ równocześnie należy zablokować hamulce koła wózka manualnego. Nie muszę Wam mówić, dlaczego… jednak wolimy zostać w wózku a nie poza nim:).

Dostawka wyposażoną jest we wszystkie konieczne systemy bezpieczeństwa, które zapewniają komfort użytkowania!

Akumulator i silnik dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Akumulator wystarcza na jednorazowe przejechanie ok 30 km, więc spokojnie wystarczy na dłużej. Oczywiście ładowanie jest bezproblemowe i ekonomiczne.

Silnik jest jak petarda, pozwala pokonywać podjazdy o nachyleniu do 15 stopni – nie znam się na szczegółach technicznych, ale wiem, że ma 350W. Podczas pokonywania podjazdów nie ma odczucia zmiany prędkości lub problemu z udźwigiem, jedzie się normalnie i dynamicznie.

Hamulce tarczowe dobrze utrzymają redukcję prędkości przy zjazdach, dają również gwarancję bezpieczeństwa podczas standardowej jazdy oraz w sytuacjach nagłych i awaryjnych.

Dodatkowe funkcje dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Dostawka firmy Techlife W1 dostarczana przez Electricall posiada potrzebne oświetlenie, dzięki czemu mogę bez problemów poruszać się ciemną nocą. Przednia lampa świetnie oświetla drogę, co dodatkowo poprawia komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W zatłoczonych miejscach lub na wąskich chodnikach, sprawdza się również sygnalizacja dźwiękowa, dzięki czemu osoby, które torują przejście, mogą zostać ostrzeżone, że nadjeżdżam. Jeżeli przestaję korzystać z dostawki, nie muszę opierać jej o ścianę czy kłaść na podłodze.

Dostawka wyposażona jest w nóżkę, dzięki której może stać stabilnie w każdym miejscu. Jest to dobrze przemyślane, ponieważ gdy chcemy ponownie skorzystać z dostawki wystarczy, że dojedziemy do niej i ją podepniemy do wózka. Nie musimy się schylać i jej podnosić, bądź też martwić się, że oparta o ścianę się przewróci. Dodatkowa funkcja chroni dostawkę przed ewentualną kradzieżą. Bateria posiada blokadę w formie kluczyka. Jeżeli potrzebuję zostawić gdzieś dostawkę, wystarczy, że przekręcę kluczyk i bateria będzie zablokowana.

Moje użytkowanie dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Dostawka zapewnia mi wygodę w użytkowaniu standardowego wózka manualnego. Dzięki niej, mój wózek jest wielofunkcyjny i daje mi swobodę realizowania siebie. Na co dzień pracuję na stanowisku biurowym. Ze względu na moje obowiązki zawodowe, głównie poruszam się na wózku manualnym. Wózek elektryczny sprawdzał się w momencie przemieszczania się po mieście, w tym dojazdu do pracy.

Korzystanie z wózka elektrycznego a następnie przesiadanie się na wózek manualny, było dużym problemem logistycznym a czasami nie możliwym. Na manualu jeżdżę zarówno w domu jak i w pracy, dlatego często rezygnowałem z użytkowania elektryka, żeby nie rezygnować poruszania się na wózku manualnym w obydwu miejscach. Dlatego też od dawna myślałam o rozwiązaniu, dającym możliwości połączenia wózka z dodatkowym napędem.

Dostawkę wykorzystuję również, podczas prywatnego wyjścia oraz spotkań ze znajomymi. Wszyscy wtedy możemy uczestniczyć aktywnie i nikt nie musi pchać wózka a dzięki łatwej obsłudze dostawki możną ją szybko wypiąć i wpiąć w zależności od sytuacji. Mogę ją wozić w samochodzie i dopinać wtedy, gdy mam taka potrzebę, mogę być mobilniejszy w każdej sytuacji, ponieważ nie ogranicza mnie waga ani gabaryty jak jest w przypadku wózka elektrycznego.

Dodatkowo, całkowite przesadzenie się na wózek elektryczny w moim przypadku w ogólnie nie wchodziło w grę. Korzystanie z wózka manualnego nie rozleniwia moich mięśni i jest to pewien sposób codziennej rehabilitacji. Dlatego cenię sobie możliwość ulepszenia swojego wózka manualnego o dostawkę elektryczną w sytuacjach, kiedy tylko tego potrzebuję.

Zalety i wady dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Zalety: duże poczucie wolności bez przesiadania się i konieczności organizowania elektryka, wrażenia z jazdy porównywalne do jazdy motorem lub skuterem, nowoczesna technologia, systemy bezpiecznego użytkowania, nieograniczone możliwości przemieszczania się i korzystania z życia, ja jeżdżę dodatkowo z muzyką:).

Wady: im dłużej z niej korzystam tym bardziej myślę o zwiększeniu prędkości, wiem nie jest to zbyt rozsądne. Docelowo powinni jeszcze montować głośniczki na Bluetooth, aby podczas jazdy móc słuchać muzyki.

 

Polecam zakup elektrycznej dostawki do wózka manualnego, dla chętnych zostawiam linka do sklepu Electricall, tam możecie sprawdzić moje informacje i dowiedzieć się więcej. Dodatkową informacją jest możliwość skorzystania z dofinansowania zakupu dostawki z projektu AKTYWNY SAMORZĄD.

Dofinansowanie do dostawki elektrycznej do wózka manualnego

Obecnie można skorzystać z dofinansowania do zakupy dostawki elektrycznej do wózka manualnego w projekcie Aktywny Samorząd obszar C zadanie 5. Wniosek należy złożyć w odpowiednim MOPS-ie lub PCPR-ze (w zależności, gdzie mieszkacie) do 31 sierpnia 2020 r.

Głównymi wymaganiami, które musicie spełniać, aby ubiegać się o dofinansowanie jest zatrudnienie oraz wkład własny, który wynosi 20% ceny dostawki (czyli około 1400 zł). Jeżeli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu takiego wniosku, napisz na rampaportal@gmail.com, aby otrzymać potrzebne wskazówki.

Jeżeli również jesteś osobą aktywną oraz poszukujesz alternatywy dla wózka elektrycznego, to elektryczna dostawka Techlife W1 dostarczana przez firmę Electricall do wózka manualnego jest świetnym rozwiązaniem. Ja osobiście szczerze polecam. Jest to, jak do tej pory mój najlepszy zakup.

https://electricall.pl/

 

 

 

 

 

 

adres FB:https://www.facebook.com/electricallpl

kontakt ze sklepem: rzeszow@electricall.pl tel: 518 981 004

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial