Film przyrodniczy, który wciśnie w fotel

W obiektywie – tereny budowy Zapory w Świnnej Porębie; w roli głównej – przyroda, która bezpowrotnie zostanie zniszczona. Wadowiccy filmowcy Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś zapowiadają, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć ich najnowsza produkcję.

"Z nurtem życia" to widowisko filmowe pełne niesamowitych kadrów, subtelnych dźwięków i wspaniałej polskiej przyrody. To wędrówka w głąb Małopolski, ukazująca wyjątkową naturę rzeki Skawy, a wszystko to na tle zbiornika wodnego w Mucharzu.

– Film powstaje z połączenia zamiłowania do przyrody oraz pasji do tworzenia realizacji filmowych. Biorąc pod uwagę, że nasz rodzimy region, Małopolska, nie posiada zbyt wielu filmów przyrodniczych, w naszym obiektywie znalazł się tereny budowy Zapory w Świnnej Porębie, po zalaniu którego powstanie jezioro – mówi Krzysztof Sarapata. – Oprócz aspektów typowo artystycznych, staramy się mocno akcentować walory krajobrazowo-przyrodnicze, których w tym miejscu zdecydowanie nie brakuje – dodaje.

Nowy obraz studia filmowego Tokksa trwa 52 minuty. Muzykę napisał Marek Kubik. Wszystkie dźwięki przyrodnicze nagrywane są osobnym specjalnym urządzeniem rejestrującym, dedykowanym do tego typu celów. Wszystko po to, aby jakość dźwięków była na najwyższym poziomie. Ponadto jest to jeden z pierwszych filmów przyrodniczych w Polsce zrealizowany w pełni w technice RAW, co zapewnia obrazowi niesamowitą głębię i kolory.

Premierę zaplanowano na grudzień 2016 roku.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial