Fundacja Avalon na drugim miejscu największego wsparcia wśród Organizacji Pożytku Publicznego, które otrzymały 1% podatku PIT w 2020 roku.

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą rozliczenia 1% należnego podatku od osób fizycznych za 2019 rok, przekazanego w 2020r., organizacjom pożytku publicznego (OPP). W wykazie, drugie miejsce zajmuje Fundacja Avalon, która wspiera osoby z niepełnosprawnością i przewlekle chore.

W tym roku, z tytułu rozliczenia 1 proc. podatku, na rzecz 8473 organizacji pożytku publicznego, wpłynęła rekordowa kwota w wysokości 907 milionów złotych. Swoje wsparcie przekazało 14,8 miliona podatników, co stanowi ponad 80% ogółu liczny osób aktywnych zawodowo.

W zestawieniu Ministerstwa, pod kątem wysokości przekazanych wpłat, Fundacja Avalon znalazła się na drugim miejscu, z kwotą 50,6mln złotych, wyższą o ponad trzy miliony złotych w stosunku do roku ubiegłego.

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć, za pośrednictwem Fundacji Avalon, osoby z niepełnosprawnościami. Wpłaty z 1% wpływają na realną poprawę sytuacji naszych podopiecznych, którzy dzięki nim mogą finansować proces leczenia, rozwijać życiową samodzielność, rehabilitować się a także realizować swoje marzenia. Z roku na rok notujemy coraz większe wsparcie dla podopiecznych naszej Fundacji, zarówno w zakresie rozliczeń podatkowych jak również darowizn czy też zbiórek realizowanych na konkretne cele, chociażby w naszym portalu Helpuj.pl. Jesteśmy za to wsparcie ogromnie wdzięczni, a także jesteśmy dumni z tego, że podopieczni i darczyńcy darzą nas niezmiennie tak wielkim zaufaniem – komentuje Krzysztof Dobies, Dyrektor Generalny Fundacji Avalon. – Przed nami teraz żmudne zadanie – przystępujemy do księgowania wpłat pochodzących z 1% podatku na subkonta podopiecznych, by jak najszybciej mogli oni korzystać z przekazanych im środków.

Fundacja Avalon

Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji pozarządowych, pomagających osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym, w Polsce. Fundacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera osoby potrzebujące z całej Polski w zakresie wsparcia finansowego, ale także na rzecz likwidacji barier społecznych między osobami z niepełnosprawnościami a resztą
społeczeństwa.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera niemal 11 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez
Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 180 mln złotych.

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast