II POMORSKIE SZKOLENIE SITWAKE – EXTREMALNE LATO TRWA W NAJLEPSZE!

Fundacja Avalon, organizator projektu Avalon EXTREME, wraz z Wake Park Gdańsk zapraszają na II Pomorskie Szkolenie Sitwake, które odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2020 w Kielnie w  województwie pomorskim. Szkolenie sitwake jest dedykowane dla osób z niepełnosprawnością, które kochają wodę i sportowe wyzwania.

Nazwa „sitwake” to połączenie angielskich słów „sit” – siedzieć oraz „wake” – ślad pozostawiony przez płynący statek. Rider sitwake’owy siedzi na specjalnej desce z „krzesełkiem” i tak jak w  klasycznej odmianie tej aktywności, trzyma linę ciągniętą przez wyciąg. Przejazd rozpoczyna się wprost z wody lub z pomostu. W  zależności od umiejętności, rider może wykonywać szeroki wachlarz trików przy użyciu liny oraz przeszkód wakeparku.

II Pomorskie Szkolenie Sitwake poprowadzi Szymon Klimza – ambasador projektu Avalon Extreme, pasjonat sportu, w szczególności treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, wakeboard’u i biegów osób z niepełnosprawnością. Szymon jest zwycięzcą Wheel Throwdown 2016 i 2017, Battle of Europe 2017 i 2018, Wheelmageddon 2017 i 2018, Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym ON oraz uczestnikiem wielu imprez sportowych m.in. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym osób z niepełnosprawnością, Orlen Warsaw Maraton, PZU Cracovia Maraton, Biegu Fiata Bielsko Biała czy II Mistrzostw Krakowa Wakeboardu.

Sitwake to sportowa przygoda dla każdego. Dzięki tego typu inicjatywom osoby z  niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z pięknej pogody i aktywnie spędzać czas nad wodą. Wspólnie przełamujemy stereotypy i świetnie się przy tym bawimy.” – mówi Szymon Klimza, ambasador Avalon EXTREME i trener sitwake.

To nie pierwsza impreza związana z sitwake, która odbywa się pod szyldem Avalon EXTREME. Dotychczas fani sportów wodnych mogli brać udział w szkoleniach w ramach cyklu Avalon EXTREME Sitwake Academy w parkach wodnych w całej Polsce oraz Avalon EXTREME Sitwake Challenge, czyli organizowanych już od 4 lat zawodach sitwake’owych integrujących sportowców z  niepełnosprawnościami i tych pełnosprawnych.

Lipcowe szkolenie sitwake odbędzie się na specjalnie dostosowanym torze. Organizatorzy zapewniają profesjonalny sprzęt, opiekę trenerską i opiekę medyczną. Na uczestników szkolenia czekają też inne atrakcje. W programie przewidziano pokazy wakeboard, przejażdżki na skuterze wodnym oraz wspólny grill. Zwieńczeniem dwudniowej sportowej aktywności będzie wręczenie certyfikatów i  nagród uczestnikom szkolenia.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial