potrafie-pomoc

IRONMANI charytatywnie! Dziś ruszyły licytacje unikatowych gadżetów przekazanych przez „ludzi z żelaza” na rzecz pierwszego w Polsce Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

IRONMANI WSPIERAJĄ FUNDACJĘ „POTRAFIĘ POMÓC”! WYLICYTUJ KOLEKCJONERSKI GADŻET PRZEKAZANY PRZEZ „LUDZI Z ŻELAZA” I WESPRZYJ CENTRUM DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNE CHORÓB RZADKICH FUNDACJI „POTRAFIĘ POMÓC”!

Na portalu Allegro Charytatywni ruszyły dwie niezwykłe licytacje, w których zdobyć można przedmioty przekazane przez prawdziwych IRONMANÓW, ambasadorów Fundacji „Potrafię Pomóc”.

MEDAL PRAWDZIWYCH IRONMANÓW

Medal z tegorocznych zawodów Castle Triathlon w Malborku na licytację przekazali jego zdobywcy – ludzie o żelaznej sile i woli. Jurczaki TMTeam, czyli Przemysław i Kuba Jurczakowie to ojciec i syn, którzy od kilku lat startują wspólnie w coraz trudniejszych zawodach. W tym roku jako pierwszy rodzinny duet w Europie ukończyli morderczy dystans IRONMAN (prawie 4 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, ponad 42 km biegu!). To ogromny wyczyn, biorąc pod uwagę, że osiemnastoletni Kuba urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, dlatego nie chodzi samodzielnie. W czasie zawodów jego tato holuje go w pontonie, a trasę biegu i rowerową pokonują ze specjalnymi wózkami, które pan Przemysław ciągnie na rowerze lub pcha w czasie biegu. Logistyką ekipy przed i w czasie zawodów kieruje mama Kuby, Patrycja. Dla Kuby i Przemysława taki start i nawet kilkunastogodzinny wysiłek, to ogromne wyzwanie.

Jednak ukończenie jednego z najbardziej wymagających dystansów – dystansu IRONMAN, to nie koniec, rodzina już wyznaczyła sobie kolejny cel. W grudniu tego roku wystartują w organizowanym przez Fundację Aktywni Ślężanie Zimowym Triathlonie Ślężańskim, a jego częścią będzie nie tylko bieg i jazda rowerem w warunkach zimowych, ale też przepłynięcie 300 metrów w lodowatej wodzie! Na szczęście Kuba i Przemek od kilku lat morsują, więc nawet takie wyzwanie nie jest im straszne!

By wylicytować medal przekazany przez Jurczaki TMTeam, wystarczy wejść na https://allegro.pl/oferta/medal-castle-triathlon-malbork-9814224345 .

Więcej o ekipie tutaj: www.facebook.com/jurczakitmteam/ .

PLECAK TRIATHLONOWEGO WICEMISTRZA POLSKI

Kolejny „człowiek z żelaza” i ambasador Fundacji „Potrafię Pomóc” to Jacek Marciniak – triathlonowy wicemistrz Polski, uczestnik międzynarodowych zawodów w tej, jednej z najtrudniejszych, dyscyplin sportu. W 2018 roku Jacek Marciniak ukończył między innymi  Mistrzostwa Świata IRONMAN 70,3 w RPA.

W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, większość dużych wydarzeń triathlonowych została odwołana. Udało się jednak zorganizować zawody IRONMAN Tallinn, które nasz ambasador, pomimo trudnych warunków na trasie, ukończył i otrzymał unikatowy plecak, który przekazał na szczytny cel. Plecak IRONMANA można zdobyć biorąc udział w licytacji https://allegro.pl/oferta/plecak-triathlonowego-wicemistrza-polski-9812295138 .

Więcej o startach Jacka Marciniaka – tutaj: www.facebook.com/endutrition/ .

Obie licytacje potrwają do 22 października.

SZCZYTNY CEL

Osoby, które wylicytują medal i plecak, będą mogły nie tylko poszczycić się posiadaniem tak niezwykłych przedmiotów. Dołożą też swoją cegiełkę do wsparcia pierwszego w Polsce Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich, które Fundacja „Potrafię Pomóc” tworzy we Wrocławiu. Założeniem Centrum jest wczesna diagnostyka pacjentów z chorobami rzadkimi oraz prowadzenie skoordynowanej opieki, szeroko rozumianego wsparcia i terapii. Tak kompleksowego wsparcia wciąż brakuje, a ma ono kluczowe znaczenie dla ratowania zdrowia i życia. Centrum będzie prowadziło również  szereg działań i projektów na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami. Znajdą się w nim m.in.: pierwszy na Dolnym Śląsku gabinet ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet i dziewczynek z różnymi niepełnosprawnościami oraz pierwszy w Polsce Instytut Dostępności z kompleksową ofertą wsparcia na przykład w doborze adaptacji mieszkaniowej, sprzętu rehabilitacyjnego czy pomocy w przystosowaniu do wykonywania czynności dnia codziennego, m.in. dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów, ludzi po urazach, ale oferta obejmuje też osoby pełnosprawne, które chciałyby na przykład poprawić – w kontekście zdrowotnym – warunki, w jakich pracują. Uroczyste otwarcie Centrum już w grudniu tego roku! W budynku przy ul. Horbaczewskiego 24, gdzie się znajduje, trwają prace wykończeniowe i wyposażanie poszczególnych gabinetów/pomieszczeń Centrum, kończy się też budowa klatki schodowej z dostosowaną windą.

W budowie placówki pomóc można przekazując dowolną cegiełkę na konto Fundacji „Potrafię Pomóc”.

– korzystając z bezpośredniego linku:

potrafiepomoc.org.pl/tpay

– w sposób tradycyjny, przelewem:

Fundacja „Potrafię Pomóc”

ul. Horbaczewskiego 24, 54-130 Wrocław

tytuł przelewu: darowizna na remont i wyposażenie Centrum Chorób Rzadkich

mBank S.A. nr konta: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial