Joanna Oleksiuk – wielokrotna medalistka Mistrzostw Paralekkoatletycznych

Joanna Oleksiuk zgodziła się na udzielenie wywiadu swojemu wieloletniemu znajomemu Rampowiczowi Krystianowi. Joanna posiada wiele medali związanych z paralekkoatletyką. W rozmowie z Krystianem dowiecie się o osiągnięciach Joanny oraz czym jest dla niej sport. Jak wyglądają treningi w obecnej sytuacji oraz skąd znają się z Rampowiczem Krystianem.

Joanna Oleksiuk – sportowiec z niepełnosprawnością

Joanna Oleksiuk swoją sportową przygodę jako nastolatka zaczęła od pływania. Obecnie uprawia lekkoatletykę, konkurencje rzutowe-techniczne czyli pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz rzut dyskiem. Na swoim koncie ma wiele medali. Jednym z jej największych osiągnięć jest Wicemistrzostwo na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 r. w konkursie pchnięcia kulą F33 (5,59m).

Jak sport zmienił życie Joanny

Joanna jest zawodniczką Startu Szczecin, gdzie trenuje ją Pani Renata Chilewska. Od kilku lat jest szczęśliwą mężatką. Swojego męża poznała na portalu randkowym, połączyła ich pasja do sportu oraz wspólne treningi. Joanna od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe ze niedowładem spastycznym czterokończynowym.

Koronawirus a treningi

Mimo panującej pandemii koronawirusa, cały czas trenuję aby spełnić swoje marzenia. Jej celem jest przejść kwalifikację paraolimpijskie i żeby móc wziąć w nich udział. Ze względu na obowiązuje obostrzenia musiała znaleźć sposób aby móc dalej trenować.

Joanna Oleksiuk – wywiad

Dziękujemy za udzielenie wywiadu i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia w sporcie!

Zachęcamy do przeczytania lub też posłuchania pozostałych wywiadów w zakładce REPORTAŻE

2 odpowiedzi do artykułu “Joanna Oleksiuk – wielokrotna medalistka Mistrzostw Paralekkoatletycznych

  1. Pingback: Praca - poradnik dla osób z niepełnosprawnościami

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial