Kabaret Drzewo a Gada powraca w doborowym towarzystwie!

Kiedy: 21 listopada 2019

Gdzie: Teatr Korez, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2

Godz: 18:00

Wstęp: 25 zł (bilety dostępne na Ticketportal oraz w kasie Teatru Korez)

To bez wątpienia wiadomość, która zelektryzuje fanów Drzewa a Gada. Już 21 listopada, po rocznej przerwie, kabaret zaprezentuje publiczności zgromadzonej                    w Teatrze Korez wydarzenie sceniczne pt. „Jeden schodek”. Gościnnie wystąpią również kabaret Łowcy.B oraz krakowski artysta-kompozytor Wiktor Okrój.

***

Drzewo a Gada to kabaret integracyjny rodem z Katowic. Narodził się jedenaście lat temu, w 2008 roku. Początkowo trzon kabaretu stanowili dwaj niepełnosprawni artyści: Kuba Nowrotek i Patryk Laksa, obecnie jego filarem jest Patryk, któremu na scenie towarzyszą pierwszoligowi śląscy muzycy. Na repertuar Drzewa a Gada składają się monologi, skeczei piosenki zachęcające do niestereotypowego spojrzenia niepełnosprawnych. W 2011 roku ujrzała światło dzienne autorska płyta kabaretu – pierwsze w Polsce nowatorskie podejście do wydania albumu prezentującego twórczość osób niepełnosprawnych we współpracy zawodowymi muzykami. Kabaret ma na swoim koncie liczne nagrody i setki występów na scenach w całej Polsce.

„Jeden schodek” to szczególne wydarzenie artystyczne. To kolejny schodek w karierze Patryka i jego  kabaretu Drzewo a Gada, przypada bowiem po dekadzie od scenicznego debiutu Patryka. Ci, którzy pamiętają go jeszcze jako nastoletniego chłopca, występującego na scenie czysto hobbistycznie, teraz będą mieli okazję zobaczyć kogoś innego. Świadomie podążającego w obranym przez siebie kierunku stand-upera, który inaczej niż kiedyś postrzega tytułowy „jeden schodek”.

– Są w naszym życiu schody, przez które czasem boimy się przejść, sprawiają nam nie lada problem, a mimo to jest to nieodłączna część naszego życia. Kiedy już przez nie przebrniemy, po latach okazuje się, że to może być coś fajnego, coś śmiesznego po prostu – mówi  24-letni dziś komik.

Występ ma być podzielony na część kabaretową i muzyczną. Artyście wieczoru na scenie towarzyszyć będą kabaret Łowcy.B oraz niepełnosprawny poeta i kompozytor Wiktor Okrój. Łowcy, którzy  błyskotliwością i improwizacyjnym szaleństwem zaskarbili sobie sympatię  niejednego miłośnika kabaretu w Polsce, wystąpią wraz z Drzewem a Gada we wspólnym, prezentowanym po raz pierwszy, skeczu. Oprócz tego widzowie usłyszą ich w muzycznej odsłonie wieczoru. Trzeci z artystów, Wiktor Okrój, wprowadzi publiczność w liryczne klimaty. Optymistyczne, afirmujące życie utwory krakowianina będą stanowiły przeciwwagę dla absurdalnego humoru serwowanego garściami przez oba kabarety.

– Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków absurdalnych klimatów na nasz wspólny wieczór. Tak pozytywnie porąbane wieczory rzadko mają miejsce – zachęca Patryk.Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2487668704621874/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial