Kiedy stosować silikonowe serum do włosów?

Obecnie duży nacisk kładziony jest na zdrowe i piękne włosy. Dlaczego? Ponieważ zadbane włosy nie tylko dodaję uroku, ale sprawiają również, że nasza pewność siebie jest większa. Zatem warto nieco bardziej zadbać o właściwą pielęgnację włosów – tylko tak bowiem otrzymamy gładkie i lśniące włosy. Warto zaznaczyć, że odpowiednia pielęgnacja to przede wszystkim dobór odpowiednich kosmetyków, które są szeroko dostępne w drogeriach i aptekach. Kosmetykiem, który cieszy się dużą popularnością, jest silikonowe serum do włosów.

Silikonowe serum do włosów

Silikonowe serum do włosów to must have w każdej kosmetyczce. Preparat skutecznie przywróci blask włosom, dodam im elastyczności i ochroni przed czynnikami szkodliwymi. Kosmetyk ten posiada właściwości filmotwórcze, co w praktyce oznacza, że zapewni odparowanie wilgoci, a dodatkowo wygładzi łuski włosów, dzięki czemu będą one bardziej elastyczne i lśniące. Silikonowe serum do włosów będzie zatem błogosławieństwem dla osób mających kręcone, falowane bądź zniszczone włosy. Co ciekawe, kosmetyk wykazuje również właściwości, które pozwolą ochronić włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Preparat ten nazywany jest również jedwabiem do włosów, który pomaga zdyscyplinować włosy suche i puszące się.

Silikonowe serum do włosów dostaniesz na: https://ziaja.com/c/serum-855

Czym są silikony i kiedy dobrze działają?

Silikony to przede wszystkim związki chemiczne, które są polimerami krzemoorganicznymi. Niemniej jednak, związki te budzą sporo kontrowersji – nieodpowiednio używane nie przyniosą oczekiwanego efektu. Z kolei, właściwie stosowane przynoszą wiele korzyści. Celem silikonów będzie zatem zabezpieczenie końcówek włosów przed rozdwojeniem się i kruszeniem. Warto jednak podkreślić, że zbyt duża ilość silikonów może zbytnio obciążyć włosy i zakłócić docierania pod łuski włosów wartości odżywczych.

Niemniej jednak skuteczność tych kosmetyków uzależniona jest w dużej mierze od prawidłowego stosowania. Częstotliwość używania serum zazwyczaj leży w podejściu indywidualnym. Natomiast, osoby mające długie włosy, które są podatne na zniszczenia, takie serum powinny używać jeden raz dziennie, wówczas poprawa kondycji włosów będzie widoczna. W przypadku mocno zniszczonych włosów, przydatne może okazać się noszenie serum w ciągu dnia i nanoszenie go, w małej ilości, na włosy. Włosy będące mniej wymagające mogą korzystać z preparatu co kilka dni, po umyciu włosów.

Jak używać silikonowego serum?

Wiele osób trudzi się z pytaniem, czy serum nakładać na mokre, czy suche włosy. To również zależy od indywidualnych preferencji. Skuteczny efekt tego serum otrzymamy również, stosując serum na mokre włosy, aby zabezpieczyć je przez suszeniem, czesaniem i puszeniem się oraz tuż po wyschnięciu, na suche włosy.

Niemniej jednak serum powinno być aplikowane odpowiednio na włosy. Nie należy kosmetyku aplikować na całą długość, wówczas uzyskamy efekt tłustych włosów. Warto, więc nałożyć serum wyżej niż kilka centymetrów końcówek, pozwoli to bowiem utrzymać świeżość włosów oraz zabezpieczy przed czynnikami szkodliwymi.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial