kongres kobiet

Kobiety (nie) pełnosprawne – Kobiecy Kongres 2019 w Rzeszowie – Video relacja

Kobiecy Kongres to inicjatywa społeczna zrealizowana przy wsparciu Fundacji Projektanci Biznesu, Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet i Rzeszowskiej Federacji, Kobiet Aktywnych zorganizowany 23 listopada w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

W panelu Kobiety nie(pełnosprawne) udział wzięły:

Dorota Lewandowska, portal Rampa – pokonujemy bariery uczestnicząc w panelu opowiedziała o swojej drodze do samodzielności, edukacji i wsparciu rodziny. Pokazany został filmik motywacyjny zrealizowany razem z portalem Rampa, w którym Rampowiczka Dorota pokazała efekty skutecznej rehabilitacji oraz codzienne pokonywanie barier.

Pani Barbara Święch-Bober poruszyła tematy dotyczące świadomego usamodzielnienia się w niepełnosprawności, systemach wsparcia poprzez działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Pani Jolanta Fień opowiedziała o codzienności kobiet doświadczonych chorobami reumatycznymi. Jak choroba wpływa na sprawność i aktywność życiową kobiet. Opowiedziała o programach wsparcia oraz własnych działaniach w tym obszarze.

Historię swojego życia opowiedziała Anna Rzepka, od dziecka doświadczająca niepełnosprawności – jak walczyła o możliwość edukacji, gdzie szukała wsparcia i jaki przeszła proces usamodzielnienia się. Razem z Anną głos zabrała Pani psycholog Oksana Tokarska, która zaproponowała konkretne rozwiązania wspierające i motywujące osoby z niepełnosprawnością.

Zdjęcia: fot. Tomasz Kudasik

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial