Laureaci Gwiazd Dobroczynności

„Gwiazdy Dobroczynności” są jedynym w Polsce plebiscytem publiczności oraz największą kampanią medialną, która promuje i nagradza zaangażowanie społeczne osób znanych. Opiekę medialną sprawują wspólnie trzy największe polskie stacje telewizyjne – POLSAT, TVN oraz TVP2. Plebiscyt organizowany jest w partnerstwie z Magazynem SHOW oraz tytułami wspierającymi – miesięcznikami TWÓJ STYL oraz PANI. Patronat nad VII edycją Plebiscytu objęły portale Styl.pl, ewawojciechowska.pl 

Laureaci Plebiscytu to w tym roku:

Olga Bończyk w kategorii EDUKACJA za wspieranie programu „Dźwięki Marzeń” i wspieranie w rozwoju dzieci niesłyszących.  

Marcin Dorociński  w kategorii za wszechstronną działalność na rzecz ochrony przyrody, przede wszystkim zagrożonych gatunków zwierząt: wilków, rysi, łosi, niedźwiedzi, bałtyckich morświnów, za udział w wielu kampaniach.   

Artur Żmijewski w kategorii POMOC CHARYTATYWNA. Ambasador Dobrej Woli UNICEF od 2007 roku, szerzy idee UNICEF i propaguje przestrzeganie praw dziecka,  

Szymon Majewski w kategorii SPOŁECZEŃSTWO. Jest od 3 lat twarzą kampanii Książki w Pudle, wspiera zbiórki książek do bibliotek więziennych.      

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn w kategorii ZDROWIE za wieloletnie wszechstronne zaangażowanie w działalność Fundacji Herosi pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. 

Honorowe Gwiazdy Dobroczynności otrzymali: Irena Santor nominowana przez Polskie Amazonki Ruch Społeczny m.in. za wspieranie od momentu powstania stowarzyszenia PARS i Jerzy Stuhr nominowany przez Stowarzyszenie UNICORN. Aktor włączył się w budowanie pierwszego w Polsce stacjonarnego Centrum Psychoonkologii i wraz z żoną są jego ambasadorami.  

Nagrodę specjalną Magazyn SHOW przyznał Małgorzacie Kożuchowskiej, która od sześciu lat zaangażowana jest w inicjatywy dobroczynne Fundacji Mam Marzenie, prowadzi Galę Spełnionych Marzeń, zaangażowała się w akcję „Nie pękam – spełniam marzenia”, zgodziła się na udział w projekcie „Kolacja Marzeń”.

Wręczenie nagród miało miejsce 23 stycznia podczas VII Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

źródło: www.gwiazdydobroczynnosci.pl

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial