Łóżko rehabilitacyjne – znaczne ułatwienie dla pacjentów leżących

Łóżka rehabilitacyjne to niezbędny sprzęt medyczny w codziennym życiu osób mających problem z poruszaniem się lub osób będących pacjentami leżącymi. Dzięki łóżkom elektrycznym pacjenci mają zapewniony komfort i lepszą jakość codziennego życia. Łóżka elektryczne przeznaczone dla pacjentów leżących wyposażone są w różnego typu udogodnienia wspomagające ich codzienne funkcjonowanie. Jakie rodzaje łóżek rehabilitacyjnych znajdziemy na rynku? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto wybrać łózka rehabilitacyjne Vermeiren
  • jak wybrać najlepsze łóżko elektryczne dla osoby leżącej
łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji

Łóżka rehabilitacyjne Vermeiren – płynna regulacja wysokości leża, czyli funkcjonalne łóżko elektryczne dla leżącego pacjenta

Łóżka rehabilitacyjne Vermeiren to między innymi łóżka elektryczne (takie jak łóżko rehabilitacyjne Luna), które wyposażone są w szereg udogodnień, aby codzienne życie osoby niepełnosprawnej było łatwiejsze. Pacjentom leżącym potrzebna jest nie tylko troskliwa opieka i życzliwość, ale także sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Łóżka tego rodzaju wyposażone są w różnego rodzaju funkcje. Są to łóżka wspomagające wygodne leżenie bądź zmianę pozycji. Do tego przeznaczone są specjalne łóżka rehabilitacyjne z funkcją pionizacji. Pomagają pacjentom w utrzymywaniu postawy siedzącej w trakcie doby. Dodatkowo łóżka wyposażone są w funkcje takie jak płynna regulacja kąta nachylenia, możliwość obrotu, podwyższenia lub obniżenia. Łóżko rehabilitacyjne Luna jest łóżkiem w pełni zautomatyzowanym wyposażonym w pilota. Dzięki temu osoba leżąca może samodzielnie wybierać pozycję i nie potrzebuje do tego pomocy osób trzecich. Poprawia to w znacznym stopniu jakość życia osób leżących.

Łóżko rehabilitacyjne – jak wybrać najlepsze łóżko elektryczne dla osoby leżącej

Dobór łóżka rehabilitacyjnego zależy od indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta. Dlatego elektryczne łóżka rehabilitacyjne mają różne funkcje i zastosowania, takie jak na przykład manualna regulacja kąta nachylenia. Łóżko rehabilitacyjne Luna Basic 2 posiada barierki boczne, do wyboru leże drewniane (w kolorze drzewa bukowego) lub leże metalowe, dostosowywane do wzrostu pacjenta. Dodatkowo na rynku dostępne są łóżka, które mają udźwig nawet do 270 kg. Wybierając odpowiednie łóżko rehabilitacyjne dla osoby niepełnosprawnej warto zwrócić uwagę na jej potrzeby oraz rodzaj schorzenia na jakie cierpi. Dzięki wsparciu specjalistów wybierzemy najlepsze dostępne łóżko rehabilitacyjne. Niestety łóżko rehabilitacyjne elektryczne kosztują. Im jest to bardziej zaawansowany sprzęt, wyposażony w większą liczbę funkcji ułatwiających życie pacjentowi niepełnosprawnemu, tym łóżko jest droższe. Jednak dzięki pomocy instytucji takich jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy prywatne fundacje zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym możemy w znacznym stopniu dofinansować zakup łóżka. Dzięki temu osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem może zdecydować się na wysoki standard jakościowy, czyli lepiej wyposażone łóżko, które znacznie ułatwi jego codzienne funkcjonowanie. Warto również zwrócić uwagę, że łóżko dostarczane jest na adres pacjenta, dzięki temu cały proces zakupu jest bardzo uproszczony.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial