Miejskie Centrum Informacji dla Rodzin z Dziećmi i Osobami Niepełnosprawnymi

24 listopada w Krakowie zostało otwarte Miejskie Centrum Informacji Społecznej. Działa tam Miejskie Centrum Informacji dla Rodzin z Dziećmi i Osobami Niepełnosprawnymi, prowadzone w ramach programu pilotażowego.

Miejskie Centrum Informacji Społecznej będzie rozszerzeniem programu pilotażowego. Został on wdrożony na okres od czerwca do grudnia br. Dzięki niemu funkcjonuje Miejskie Centrum Informacji dla Rodzin z Dziećmi i Osobami Niepełnosprawnymi. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa. Za realizację zadania odpowiadają Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych i Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę Matio.

Miejskie Centrum Informacji dla Rodzin z Dziećmi i Osobami Niepełnosprawnymi rozpoczęło działalność w siedzibie Fundacji Matio. Teraz przy ul. Celnej 6 odbywają się dwa dyżury tygodniowo. Główny punkt obsługi znajduje się już przy al. Daszyńskiego 22.

Nowa siedziba Centrum jest większa niż przy ul. Celnej 6. Do dyspozycji klientów jest m.in. oddzielny pokój, w którym można porozmawiać sam na sam z pracownikiem. Z myślą o najmłodszych powstał kącik do zabawy. Przy al. Będzie też prowadzony punkt porad prawnych.

Na klientów czekają też bezpłatne publikacje. Wśród nich m.in. najnowsza propozycja urzędu miasta „Informator krakowskiej rodziny”. Kompendium wiedzy zostało przygotowane we współpracy z MOPS. – To jest naprawdę rzecz, którą warto mieć w domu na co dzień. Znaleźć w nim można wszystkie sprawy związane z tym, co się dzieje w Krakowie – opisał Jacek Majchrowski.
Dostępny jest też „Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty”. Wraz z aplikacją mobilną otrzymał on 25 listopada br. nagrodę w konkursie „Samorząd Równych Szans”. Ponadto nie brakuje egzemplarzy „Krakowskiego Informatora dla Osób Niepełnosprawnych”.

 

Miejskie Centrum Informacji dla Rodzin z Dziećmi i Osobami Niepełnosprawnymi

al. Daszyńskiego 22, 31-537 Kraków
Biuro czynne:
poniedziałek, środa: 10-18
wtorek, czwartek, piątek: 9-17
telefon: 728 352 126, 507 959 548

ul. Celna 6 (siedziba Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę Matio), 30-507 Kraków
Biuro czynne:
telefon: 12 267 79 13
wtorek, czwartek: 9-17

email: biuro@pion-krk.pl
www.pion-krk.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial