Mistrzostwa Europy i Afryki Wakeboard i Wakeskate 2019 – sukces Igora Sikorskiego, pech Szymona Klimzy z Avalon EXTREME

W Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Europy i Afryki Wakeboard i Wakeskate 2019. Od zeszłego roku w zawodach tej rangi Polskę reprezentują także najlepsi zawodnicy z niepełnosprawnościami, którzy posiadają licencję Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

W mistrzostwach Polskę reprezentowało 11 zawodników. W finale znalazło się dwóch wakeboardzistów Avalon EXTREME z kategorii seated (dla osób z niepełnosprawnością): Igor Sikorski i Szymon Klimza. Sikorski stanął na podium zajmując 3. miejsce.

Ambasador Avalon EXTREME jest sportowcem w dyscyplinie sitwake’a, a także trenerem i wielokrotnym zwycięzcą zawodów w tej dyscyplinie. Odniósł sukces również w tegorocznych zawodach Avalon EXTREME Sitwake Challenge.

Klasyfikacja kategorii seated:
I miejsce – Emanuele Pagnini (Włochy)
II miejsce – Henry Chen (Izrael)
III  miejsce – Igor Sikorski (Polska)

Szymon Klimza zaciekle walczył w finale, jednak z powodu kontuzji zawody zakończył na pierwszym przejeździe. Podczas najazdu upadł na jeden z elementów wakeparku (kicker). Zawodnik został zabrany do szpitala. Klimza czuje się dobrze, ma jednak unieruchomioną rękę. Ostatecznie zajął 6. miejsce. Ambasador Avalon EXTREME do tej pory odnosił zwycięstwa w wielu zawodach crossfitowych, wakeboardowych oraz biegach ekstremalnych w Polsce i za granicą. Trzykrotnie triumfował w jedynym w kraju ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie.

Łącznie reprezentanci Polski zdobyli dwa medale. Oprócz Igora Sikorskiego, brąz w kategorii wakeskate’u zdobyła Agnieszka Kobylańska.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial