Moje podróże po Polsce

Polecam Wam turnus rehabilitacyjny w Głogowie. Byłam tam już 4 razy i jak tylko będę miała możliwość pojadę tam kolejny raz. Polecam Dom „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II.

Dom Uzdrowienie Chorych – ośrodek duszpasterstwa chorych, położony w Głogowie (województwo dolnośląskie), otwarty 16 czerwca 2003 roku, nad którym opiekę sprawuje wspólnota Cichych Pracowników Krzyża. Jest to jedyny dom wspólnoty w Polsce. Stanowi centrum rekolekcyjne wspólnoty, która organizując turnusy rekolekcyjno-rehabilitacyjne, spotyka się z chorymi i niepełnosprawnymi, realizując tym samym wytyczne swojego założyciela, ks. prałata Luigi Novarese i rozwijając działalność apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia w Polsce.

Ten turnus rehabilitacyjny  trwa od 01-15 lipca jeździ tam młodzież  w różnym wieku tak od 14 do 35 lat. Ten środek rehabilitacyjno – wypoczynkowy prowadzą siostry bezhabitowe przez cały rok, również niepełnosprawne. W ciągu trwania turnusu codziennie jest rehabilitacja, którą zapisuje lekarz, zabiegi są przepisywane w zależności od schorzenia.

Jest tam bardzo miła atmosfera, siostry i ksiądz są sercem otwarci na osoby niepełnosprawne i są im oddani. Jest czas na modlitwę. Mi najbardziej podoba się droga krzyżowa, bo na każdej stacji drogi krzyżowej inna osoba niepełnosprawna trzyma krzyż. Są też tam różne atrakcje, gry i zabawy. Mamy też ogniska wspólne spędzanie czasu, wspólne śpiewy przy gitarze.

Jestem też w Stowarzyszeniu osób niepełnosprawnych „Centrum Ochotników Cierpienia”, które jest w Pruszczu Gdańskim są tam ludzie oddani całym swoim sercem osobom niepełnosprawnym wyjeżdżam z nimi na turnusy rehabilitacyjne m. in byłam już do Ostrowie i w Kotlinie Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial