Multimedialne centrum dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego  zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Ponad 11,5 mln zł będzie kosztowała kompleksowa modernizacja CEP TPN w Zakopanem, która zakończy się do końca przyszłego roku. Powstanie tam m.in. sztuczna jaskinia oraz kino 4D.

Powstanie nowoczesna, multimedialna ekspozycja prezentująca wybrane aspekty środowiska przyrodniczego Tatr i wpływu człowieka na ich kształtowanie. Prezentowane mają być ekosystemy łąk, lasów i tatrzańskich jaskiń. Ekspozycja będzie opatrzona multimedialnym komentarzem wraz z wizualizacją procesów naturalnych zachodzących w przyrodzie. 

W specjalnie przygotowanych salach kinowych będzie można oglądać i doświadczać filmów przyrodniczych w tzw. technice 4D, czyli oddziaływującej na wzrok, słuch, równowagę i dotyk. Na jednym z filmów będzie można obserwować przykłady zachowań zwierząt w konsekwencji spotkania z człowiekiem. Drugi będzie stanowił obserwację Tatr widzianą z lotu orła. 

Kompleksowa modernizacja Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego jest dofinansowana kwotą 8 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

inf.pras

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial