Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie

Urodziły się w 1990 r. Ich przypadek został określony jako bardzo ciężki, a lekarze nie dawali im szans na przeżycie. Pierwsza diagnoza sugerowała, że nie przetrwają nawet pierwszej nocy. One postanowiły jednak zacząć pisać historię po swojemu.

Abby i Brittany mają jedno ciało i dwie głowy (stan określany mianem policefalii). Wewnątrz ich organizmu znajdują się jednak dwie pary płuc i dwa serca. Ich układ nerwowy działa w taki sposób, że jedna z bliźniaczek odpowiada za funkcje oraz kontrolowanie prawej części ciała, a druga za lewą.

Musiały się nauczyć razem raczkować później chodzić. Bliźniaczki mają różne osobowości, nawet chodzą w inny sposób. Brittany chodzi na palcach. Potrafią biegać, jeździć na rowerze a także pisać na komputerze.

Dziewczyny stały się prawdziwym fenomenem, a na ich temat powstało do tej pory wiele filmów dokumentalnych – były m.in. bohaterkami serialu typu reality-show „Abby & Brittany”. Mimo przeciwności losu, udało im się do tej pory ukończyć studia, a nawet zrobić prawo jazdy – każda z nich ma oczywiście swój własny dokument.

 

źródło: www.likes.com

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial