nakręceni na pracę

Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób  Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI)  prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI)  jest jedyną na Podkarpaciu agencją wspierającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w znalezieniu, podjęciu i utrzymaniu pracy na otwartym rynku.

Centrum DZWONI wraz z PSONI Koło w Jarosławiu organizuje wydarzenie
Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie. Jego celem jest  zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pokazanie, że osoby te  mogą być pełnowartościowymi pracownikami, bez specjalnych praw czy przywilejów. Tą akcją chcemy „budzić” firmy prywatne, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego do tworzenia szans dla tej szczególnej grupy osób.

 Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie to tygodniowa wyprawa rowerowa przez miasta województwa podkarpackiego, w której udział wezmą  osoby z niepełnosprawnościami, szefowie, pracownicy różnych firm i organizacji otwartych na możliwości osób z niepełnosprawnościami. Akcja  rozpoczyna się 12 września w Jarosławiu, a kończy  18 września 2019 roku w Zarzeczu. Po drodze uczestnicy odwiedzą Leżajsk, Kolbuszową, Rzeszów, Krosno, Sanok i Przemyśl. Na koniec każdego odcinka odbędzie się happening promujący ideę zatrudnienia wspomaganego z udziałem mieszkańców tych miast.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję oraz  towarzyszenia nam na trasie przejazdu, a także wcześniejszą zapowiedź i promowanie tego wydarzenia.

ZOBACZ DOKŁADNĄ TRASĘ RAJDU:

Informacja prasowa

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast