Nie chcę być strażakiem!

 Fundacja Integracja promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami filmem Nie chcę być strażakiem! przedstawiającym osoby z niepełnosprawnościami podczas akcji strażackiej.

Celem kampanii „Nie chcę być strażakiem”, poza wpływaniem na postawy wobec niepełnosprawności, jest promowanie zatrudniania osób z niepełnosprawnością wśród pracodawców – poprzez portal rekrutacyjny www.sprawniwpracy.pl 

Pracodawcy często nie są świadomi tego, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej przeszkody w wykonywaniu wielu zawodów. Jak pisze portal niepelnosprawni.pl Negatywne postawy i nieufność wobec osób z niepełnosprawnościami to efekt braku rzetelnej wiedzy i kontaktów tą grupą społeczną. Dlatego pokazując osoby z niepełnosprawnością jako naturalną część świata i społeczeństwa, w którym żyjemy mamy szansę to zmieniać. Jeśli kampanie społeczne mają być głosem osób z niepełnosprawnością, ich retoryka powinna zmienić się pierwsza.

 

Fundacja Integracja zachęca też do podpisania petycji, która postuluje odejście od dotychczasowych negatywnych, wykluczających zapisów na rzecz terminologii pozytywnej, czyli zamianę obecnego orzekania ZUS 3 stopni: 

częściowa niezdolność do pracy,
całkowita niezdolność do pracy,
całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji 

na nową klasyfikację:

lekkie ograniczenia w zatrudnieniu,
umiarkowane ograniczenia w zatrudnieniu,
znaczne ograniczenia w zatrudnieniu.

PODPISZ PETYCJĘ

 

Spot kampanii:

Wywiady z bohaterami kampanii:

 

Strona kampanii: http://sprawniwpracy.com/nie-chce-byc-strazakiem

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial