Działamy razem! – Kampania na rzecz osób z niepełnosprawnością

Działamy razem! to kampania społeczna z elementami fundraisingu zorganizowana przez Fundację Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. 

Do końca kwietnia 2018 na profilu Fundacji Avalon na Facebooku pojawi się cykl fotografii podopiecznych Fundacji w towarzystwie haseł autorstwa organizacji Loesje Poland. Wszystko po to, aby spojrzeć na niepełnosprawność inaczej: z dystansem i z dystansu, a co najważniejsze, razem.

Działamy razem! to akcja skierowana zarówno do niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych odbiorców.

 

Jej zasadniczym celem jest stworzenie pomostu, płaszczyzny do dialogu pomiędzy obiema grupami. W przypadku osób z niepełnosprawnością kampania ma dodatkowo skłaniać do większej aktywności oraz uświadamiać możliwość oddziaływania na najbliższe otoczenie.

Osoby pełnosprawne znajdą w niej propozycję świeżego spojrzenia na kwestię schorzeń i niepełnosprawności, będącego połączeniem akceptacji różnorodności z wolnością bycia sobą. Jednak najważniejsze przesłanie brzmi: nikt nie jest w stanie zrobić wiele, działając samemu.

Aby zburzyć bariery dzielące osoby z niepełnosprawnością od pełnosprawnych, potrzebna jest wola i aktywność obu stron.

Pierwsze zdjęcia z cyklu pojawiły się już na profilu Fundacji 27.03. i 29.03., następne publikacje są planowane na 04.04., 06.04., 11.04., 13.04. i 18.04.

Pomagając w ciągu roku swoim Podopiecznym w dążeniu do samodzielności i aktywności, pracownicy Fundacji Avalon przekonali się, że dobra energia otrzymana od innych napędza do działania, a najwięcej rezultatów można osiągnąć działając razem. Tak też zrodził się pomysł na kampanię.

 

Fundacja Avalon to ogólnopolska organizacja pozarządowa non-profit, będąca Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym w leczeniu, rehabilitacji, spełnianiu marzeń, usamodzielnieniu się, integracji z resztą społeczeństwa oraz w różnych aspektach codziennego życia. Fundacja działa od 2006 roku

 

Informacja prasowa

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast