Niepełnosprawne Walentynki

Święto zakochanych do Polski przyszło że Stanów Zjednoczonych. Tam już dawno zakochani obdarowywali się prezentami. Zapewne każdy z nas miał kiedyś swoją sympatię bądź obiekt westchnień.

My, osoby niepełnosprawne, też chcemy kochać i być kochani. 14 lutego to idealny dzień na to, żeby zaproponować swojej niepełnosprawnej partnerce/partnerowi wspólne wypicie kawy w kawiarni.

Dla większości osób niepełnosprawnych wyjście w ten dzień z domu będzie czymś bardzo wyjątkowym, nie siedźmy sami w domu, bo w naszej głowie mogą się rodzić negatywne myśli.

Czy my możemy podarować kwiaty? Oczywiście, że tak, nawet w przypadku małej mobilności możemy skorzystać z poczty kwiatowej. To jedna z form, która nam ułatwi w ten dzień dotarcie poprzez prosty gest do naszej sympatii.

Najważniejsze jest to, aby nie poddawać  się i walczyć o to, by nasze uczucia w końcu zakorzeniło się w naszej partnerce/partnerze. Jeśli w waszym sercu pojawi się cień nadziei, że to właśnie ta osoba jest warta waszej uwagi i zainteresowania – nie bójcie się o tym mówić.

Nie blokujcie się przed uczuciem, bo za chwilę może tej osoby przy was nie być, a wy będziecie zadawać sobie pytanie: dlaczego nie zapytałem? Bo się bałem. Strach minie, a osoba może już nigdy nie poprosić o wasze zaufanie, więc działajcie roztropnie, a za chwilę może się okazać, że to był nieszczęśliwszy dzień w waszym życiu.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial