Niepełnosprawni sportowcy po raz pierwszy powalczą o medale

Debiut sitwake’a podczas mistrzostw Polski!

Niepełnosprawni sportowcy po raz pierwszy powalczą o medale.

 

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oficjalnie wspiera projekt Avalon Extreme. „Motorowodniacy” obejmą patronatem nie tylko wydarzenia w ramach projektu, ale także aktywności jednego z ambasadorów, Igora Sikorskiego. Co najważniejsze – w tym roku po raz pierwszy podczas mistrzostw Polski w wakeboardzie i wakeskacie za wyciągiem o medale będą też walczyć niepełnosprawni zawodnicy w kategorii sitwake.

Avalon Extreme Team

Współpraca pomiędzy Avalon Extreme i Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego to wypadkowa pokrywających się działań obu organizacji. Związek prowadzi cztery dyscypliny sportu, jedną z nich jest wakeboard, będący „starszym bratem” sitwake’a, czyli odmiany wake’a dla niepełnosprawnych. Wspólne działania mają za zadanie rozszerzyć zasięg wydarzeń realizowanych przez Avalon Extreme. Jednym z najważniejszych aspektów będzie stworzenie oddzielnej kategorii dla sitwake’owców podczas mistrzostw Polski za wyciągiem, które odbędą się w Sosnowcu w ośrodku Wake Zone Stawiki pod koniec lipca br.

To dla nas naturalna współpraca i naturalny kierunek rozwoju tej dyscypliny. Sitwake jest coraz popularniejszy na świecie, a w Polsce coraz częściej spotykamy wspaniałych ludzi, którzy pomimo niepełnosprawności, realizują swoją pasję poprzez pływanie na jednej desce. Co ważne, udowadniają w ten sposób, że sporty ekstremalne są dla każdego. Wystarczy silny charakter i ciężka praca. Myślę, że dając im możliwość walki o medale i tytuły mistrzostw Polski, jeszcze bardziej ich mobilizujemy i popularyzujemy ten piękny sport – mówi Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego to duża i znacząca organizacja, więc jej wsparcie jest dla nas naprawdę bezcenne. Szkolenia i wydarzenia, które prowadzimy razem z Avalon Extreme, mogą osiągnąć dużo większy wymiar z tak znaczącym partnerem. Nie ukrywam, że dodanie „naszej” kategorii do oficjalnych mistrzostw Polski to ogromny krok w popularyzacji tego sportu. Cieszę się, że coraz poważniejsze organizacje zwracają się w naszym kierunku i wierzą w to, co robimy – dodaje Igor Sikorski, ambasador Avalon Extreme.

Avalon Extreme Team

Terminy szkoleń Avalon Extreme SitWake Academy i wydarzeń przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego:

3 lipca – Wakepark Lublin, ul.Żeglarska 5A (szkolenie)

12 lipca – Wakepark Bydgoszcz, ul. Gdańska 173-175 (szkolenie)

17 lipca – Wakepark Koszalin, ul. Sybiraków (szkolenie)

20-21.07 – IWWF Golden Wake Tour, Margonin

28-29.07 – Mistrzostwa Polski, Sosnowiec

25 sierpnia – SitWake Extreme Challenge

Zapisy na szkolenia można kierować na adres kontakt@avalonextreme.pl

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/612936069085682/

Avalon Extreme Team

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

Informacja prasowa

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast