Niepełnosprawnik – wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami

 

Niepełnosprawnik to wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się w nim miejsca dostępne dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji.  Jest jedyną tego rodzaju bazą danych w Polsce, od 2008 roku prowadzi audyty miejsc publicznych.

Informacje udostępnianie są w postaci strony www w trzech językach: polskim, angielskim, rosyjskim. Strona dostępna jest w kilku wersjach skontrastowanego tekstu, odczytywana jest przez syntezatory mowy, daje możliwość powiększania czcionki. W wyszukiwarce jest 12 tys. obiektów, głównie z Warszawy. Informacje o obiektach przedstawiane są w postaci prostych piktogramów lub pełnej, tekstowej informacji.

 

Rzeszowskich obiektów znaleźliśmy tylko dwa, które deklarują „Obsługę bez barier”, są to Bank Zachodni WBK i bankomat na ul. Rejtana. Wciąż więc wiele jest do zrobienia w naszym mieście, również pod względem informacyjnym (stan na 27 stycznia 2016r.)

edycja: stan obiektów na 5.09.2018r. – 9 miejsc (sprawdźcie sami, które).

http://www.niepelnosprawnik.eu/

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial