„Niezwykłe spotkania”

Dobiegła końca III edycja projektu pt. "Niezwykłe spotkania", w których, jak podaje portal niepełnosprawni.pl wzięło udział ponad 15 tys. przedszkolaków, uczniów klas I szkół podstawowych. W tym roku fundacja gościła w placówkach m.in. w Trójmieście, Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie i wielu innych miastach, także w mniejszych miejscowościach. 

Na stronie fundacji czytamy:

"Celem Fundacji jest oswajanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata. Temat wplatamy w ciekawe dla maluchów publikacje bez jego przesadnego eksponowania po to, aby uświadomić im różnorodność społeczeństwa, odpowiedzieć na nurtujące je pytania i nauczyć szacunku dla drugiego człowieka. Pragniemy by przyszłe pokolenie zyskało naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy sprawność.

Nasze publikacje są kwintesencją tego, jak rozumiemy prawdziwą integrację – bo dla nas integracja to emocje i chwile przeżyte razem, bez względu na nasz wygląd zewnętrzny; to wspólne podejmowanie wyzwań i realizacja celów, pozwalająca zapomnieć o ograniczeniach zdrowotnych; to nauka pomagania sobie nawzajem

i wspierania się w codziennych okolicznościach. Wszystkie opracowane przez Fundację materiały w przystępny sposób pokazują, że niepełnosprawność nie powinna przeszkadzać w zawieraniu przyjaźni, we wspólnej zabawie ani w realizacji marzeń.

Fundacja prowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych jak również wychowawców i rodziców. Autorski scenariusz spotkań zakłada wykorzystanie materiałów edukacyjnych tworzonych przez Fundację. W roku 2013 Fundacja zrealizowała warsztaty dla 5000 dzieci z krakowskich i warszawskich przedszkoli. W roku 2014 w projekcie udział weźmie blisko 15 000 dzieci z kilkunastu miast w Polsce."

Fundacja wydała kolorowanki, bajki i gry.

zobacz więcej

źródło: http://fundacjaverba.org.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial