Odzyskaj wolność

5 sposobów na uwolnienie się od świata, który nas zniewala:

1. Znajdź swój cel

Musisz uwierzyć, że u podstaw tego, czego szukasz, u podstaw pragnienia radości, wewnętrznego spokoju, społecznego uznania, miłości, szacunku, zdrowia itp. – leży nic innego jak właśnie wolność. Wolność posiadania własnego blasku i magii oraz wyrażania wszystkich swoich darów i wyjątkowości.

2. Postaw na suwerenność

Przychodzisz na świat jako suwerenna istota z wewnętrzną, absolutną i bezwarunkową wolnością. Nic i nikt nie może Ci tego odebrać, nawet w chwili Twojej śmierci.

3. Zerwij wszystkie kontrakty

Pozostając pod wszystkimi warunkami, wpadamy w psychiczną pułapkę: „Mam długi – jak mogę być wolny?”, „Podpisałam tę umowę – nie mogę jej zerwać”, „Mam rodzinę – nie mogę zawalczyć o swoje marzenia”. Zastanów się nad tym, jakie jeszcze zobowiązania Cię trzymają swych więzach. Żadna wolność nie może być związana kontraktami.

4. Świadomie realizuj swoje pragnienia

Różnica w niewolnictwie i swobodnym realizowaniu własnych pragnień polega na tym że gdy już posiadasz swoją suwerenność, bezwarunkową wolność i wartość, i sam ustaliłeś swój cel, Twoje pragnienia w życiu nie są już związane zaprogramowanymi przekonaniami innych ludzi, ani potrzebą aprobaty i akceptacji.

5. Opanuj swój wewnętrzny świat

Możesz identyfikować się z każdą myślą, która przechodzi przez Twoją głowę, ale te myśli są niczym więcej jak tylko wyuczonymi pomysłami i przyjętymi z góry przekonaniami, które skumulowały się w Twoim umyśle w ciągu całego życia. Im częściej będziesz je powtarzać, działać wedle nich i reagować na nie, tym bardziej zagracą one Twoją twórczą przestrzeń i ograniczą swobodę życia.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial