PCK potrzebuje opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Polski Czerwony Krzyż pilnie poszukuje pracowników do opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Na zainteresowanych bezrobotnych czekają bezpłatne szkolenia oraz możliwość odbycia stażu zawodowego.

Po ukończeniu kursu i zaliczeniu egzaminu będzie możliwość podjęcia pracy w jednym z oddziałów PCK w województwie lubelskim, które znajdują się w Lublinie, Zamościu, Puławach, Lubartowie, Kraśniku, Biłgoraju i Hrubieszowie.

By móc uczestniczyć w projekcie trzeba spełnić kilka warunków.

Przede wszystkim trzeba mieć 30 lat lub więcej, być zarejestrowanym w urzędzie pracy nieprzerwanie od min. 12 miesięcy. W szkoleniu mogą uczestniczyć rolnicy z rodzinami, którzy prowadzą indywidualne gospodarstwa rolne do wielkości 2 ha przeliczeniowych i zamierzają odejść z rolnictwa. Nabory prowadzone są do grup odbywających zajęcia w Kraśniku, w Lublinie, Chełmie i Zamościu. W przypadku osób, które mieszkają poza tymi miastami, PCK zwraca koszty dojazdu.

Program szkolenia będzie bardzo szeroki.

Pojawią się bloki poświęcone podstawowej opiece nad osobą starszą lub niepełnosprawną w domu. Uczestnicy dowiedzą się jak przystosować pomieszczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą też zagadnienia dotyczące pielęgnacji podopiecznych, czy zajęcia z psychologiem na temat komunikacji z osobami z różnymi zaburzeniami, np. z demencją, otępieniem czy chorobą Alzheimera.

– Takie szkolenie potrwa 150 godzin. Przy sześciu godzinach dziennie rozkłada się to na około pięć tygodni. Po ukończeniu szkolenia osoby przystąpią do egzaminów zewnętrznych, po których otrzymają certyfikat potwierdzający kwalifikacje oraz zaświadczenie od PCK – mówi Onetowi Ewelina Bury, kierownik projektu.

Polski Czerwony Krzyż pilnie potrzebuje nowych pracowników.

W województwie lubelskim jest obecnie około 600 opiekunów, którzy na co dzień zajmują się ponad 1300 podopiecznymi. Po skończonym kursie można pracować w PCK w oparciu o umowę zlecenie. Zatrudnienie znajdzie co najmniej kilkadziesiąt osób. – Potrzebujemy kompetentnych, wykwalifikowanych opiekunów dla naszych podopiecznych – podkreśla Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Projekt bezpłatnego szkolenia na opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Chętne osoby mogą zgłosić się do Biura Projektu mieszczącego się przy ul. Puchacza 6 w Lublinie lub do oddziałów rejonowych PCK w Kraśniku, Chełmie i Zamościu. Formularz i wszystkie niezbędne informacje znajdują się również na stronie internetowej www.lublin.pck.pl.

inf.pras.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial