Polskie popularnonaukowe strony, blogi, kanały wideo i podcasty

Szwendacie się po Internecie, a w nim same głupoty? Może czas poodwiedzać trochę mądrzejsze strony? Z tegorocznych zgłoszeń do konkursu Popularyzator Nauki zebrałam zbiór linków, w które warto kliknąć, jeśli nie macie ochoty robić sobie z mózgu papki.

W tym roku w konkursie Popularyzator Nauki nadesłano ponad 140 zgłoszeń. W zgłoszeniach pojawiło się mnóstwo ciekawych inicjatyw popularyzatorskich dostępnych w Internecie. Szkoda, żeby tylko kapituła konkursu miała dostęp do tego zbioru perełek! Dlatego publikuję w jednym miejscu linki do stron popularnonaukowych, które pojawiały się w zgłoszeniach, a które mi się najbardziej spodobały.

Warto je odwiedzić, kiedy akurat macie trochę wolnego czasu i ochotę, by rozwijać swoją wiedzę, a nie się odmóżdżać (odmóżdżanie się też bywa przyjemne, ale ile można!).

 

Strony internetowe:

 

Kanały z filmami Wideo:

 

Podcasty:

 

Blogi:

To oczywiście mój całkowicie subiektywny wybór linków. W zestawieniu nie znalazły się strony popularnonaukowe, które nie pojawiły się w tegorocznych zgłoszeniach do konkursu Popularyzator Nauki.

A wszystkich czytelników zapraszam do dzielenia się swoimi ulubionymi polskojęzycznymi stronami popularyzatorskimi w komentarzach!

Ludwika Tomala

http://naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial