Poradnik o relacjach sprawni-niepełnosprawni

Poradnik o relacjach sprawni-niepełnosprawni.

15 zasad, o których warto pamiętać, aby kontakt z osobą z niepełnosprawnością nie wywoływał zakłopotania, obojętności, czy nadopiekuńczości.

„Poradnik o relacjach sprawni – niepełnosprawni” to lektura obowiązkowa dla wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozwiewa wątpliwości związane z zachowaniem się wobec osób z niepełnosprawnością. Poradnik jest bezpłatny. Można go pobrać ze strony www.podajdalej.org.pl

Czy mogę powiedzieć „do widzenia” osobie, która nie widzi? Jak mam rozmawiać z osobą, która siedzi na wózku? Czy powinienem pomóc osobie z niepełnosprawnością, gdy widzę, że takiej pomocy potrzebuje?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad tymi pytaniami, zapraszamy do lektury poradnika. Nie pouczamy, nie wytykamy błędów, ale raczej przekonujemy czytelników do tego, że osoby z niepełnosprawnością to przede wszystkim ludzie, którzy chcą być traktowani jak ludzie.

Maciej Wiatrowski od 23 lat porusza się na wózku po tym, jak skoczył do basenu i złamał kręgosłup. Na co dzień potrzebuje wsparcia asystenta np. w ubieraniu się, przemieszczaniu po mieście, przygotowaniu posiłku. Nie chce być postrzegany przez pryzmat swojej niepełnosprawności.

Poradnik powstał w oparciu o doświadczenia podopiecznych, pracowników i wolontariuszy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Kasia Nowacka – Jakubowska opatrzyła porady wymownymi rysunkami.

Zapraszamy do lektury!

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial