Program 500+ uchwalony

Sejm przyjął poprawki i uchwalił program Rodzina 500 plus. Wypłaty ruszą od kwietnia. Ustawę ostatecznie poparło 261 posłów, 43 było przeciwko, a 140 wstrzymało się od głosu. Projekt ustawy, która wprowadzić ma program "Rodzina 500 plus" przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to sztandarowy projekt rządu PiS, zapowiadany w kampanii wyborczej.

Premier Beata Szydło podziękowała polskim rodzinom, z którymi spotykała się podczas kampanii wyborczej – Program Rodzina 500 plus to głos polskich rodzin, matek i ojców. Podziękowała także za ogromną pracę i determinacje tym, dzięki którym program powstał – minister Elżbiecie Rafalskiej i jej zespołowi.

Podczas ostatniej dyskusji przed głosowaniem minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że 11 mld zł z programu Rodzina 500 plus jest adresowanych do rodzin wiejskich, a od przyszłego roku ogólna kwota wsparcia wyniesie 23 mld zł.

Dzięki określeniu kryterium dochodowego na pierwsze dziecko na 800 zł skorzysta 900 tys. rodzin z dziećmi i 1300 tys. rodzin z jednym dzieckiem. Natomiast gdyby wprowadzono górny próg w wysokości 5 tys. zł, świadczenia nie otrzymałoby 11 tys. rodzin,. a oszczędności wyniosłyby 5 mln zł, gdyby próg był 3 tys. zł, świadczenia nie otrzymałoby 51 tys. rodzin. 2,7 mln rodzin musiałoby składać oświadczenia majątkowe.

Teraz ustawa zostanie przekazana do Senatu RP, a następnie do podpisu Prezydenta RP.

źródło: www.mpips.gov.pl

 

O aktualnych poprawkach oraz szczegółach dotyczących w programie dzieci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności można przeczytać na stronie: www.niepelnosprawni.pl  

Polecamy również artykuł: 500 zł na dziecko. Komu i na jakich zasadach?

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial