Jak osoby z niepełnosprawnościami walczą o podmiotowość i prawa – projekcja filmu

To by Ci się pewnie nawet nie przyśniło… zobacz, co zrobiły osoby z niepełnosprawnościami z Cochabamby w Boliwii, po 60 dniach protestu, który nie doprowadził do zmian.

Autonomia, koordynująca krakowską edycję 16.

Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Praca człowieka w filmie, wraz ze Stowarzyszeniem Strefa Wenus z Milo, zapraszają na projekcję i spotkanie!

14 czerwca 2018
18:00 – 20:00
Miejsce: JCC, Miodowa 24, Kraków
Wstęp wolny!

Opis wydarzenia:

Po 40 dniach upokorzeń, pogardy, ignorancji i agresji ze strony przedstawicieli/ek i funkcjonariuszy/ek obecnego rządu i Parlamentu, rodzice osób z niepełnosprawnościami zdecydowały_li się na zawieszenie protestu w Sejmie. Ten protest i reakcje na postulaty osób z niepełnosprawnościami uwidoczniły brak wiedzy, arogancję, brak poszanowania dla ludzkiej godności i praw, ale także odwagę i siłę protestujących, oraz znaczenie jakie ma wspieranie się w występowaniu przeciwko opresji, dyskryminacji i przemocy.

  • Zastanawiasz się czy polityka rządu wobec osób z niepełnosprawnościami to w ogóle Twoja sprawa?
  • Masz w sobie niezgodę na łamanie praw osób z niepełnosprawnościami przez państwo polskie?
  • Oburza Cię brak systemowych, zapewniających godność i sprawiedliwość rozwiązań?
  • Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego, jak solidarnie walczyć o sprawiedliwość i równość, o prawa osób z niepełnosprawnościami?

Zapraszamy wszystkie osoby: z niepełnosprawnościami i bez, rodziny, znajomych, rodzeństwo, opiekunkiów oraz sojuszniczkiów na pokaz filmu „Walka” i spotkanie na temat sytuacji i postulatów osób z niepełnosprawnościami z udziałem przedstawicielek Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projekcji przedfestiwalowych OFF WatchDOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który organizujemy w Krakowie i Poroninie w dniach 17 – 21 października 2018. Już teraz zapiszcie sobie ten termin w kalendarzu!

Więcej o filmie: https://watchdocs.pl/2018/a/pl/film/33/walka

Informacja o dostępności:

Ścieżka dialogowa do filmu będzie odczytywana na bieżąco.
Budynek, w którym odbędzie się projekcja i spotkanie jest dostosowany do poruszania się na wózkach. Staramy się o tłumaczenie z i na Polski Język Migowy. Osoby zainteresowane skorzystaniem prosimy o kontakt pod adresem: a.teutsch@autonomia.org.pl do dnia 10 czerwca. Bardzo dziękujemy Jewish Community Centre (Centrum Społeczności Żydowskiej) za udostępnienie sali na to wydarzenie!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial