Przyjaźń osób z niepełnosprawnościami – moja historia

Przyjaźń u osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych jest bardzo ważna. Czas spędzony razem z drugą osobą jest najpiękniejszym prezentem w życiu jaki możesz dostać. Wspólna kawa, albo spacer lub nawet wyjście do kina jest czasem sensem życia. 

Moja przyjaciółka

Od 11 lat mam przyjaciółkę w swoich rodzinnych stronach, którą poznałam na obozie w górach była moją opiekunką w czasie obozu i od tamtego czasu utrzymujemy kontakt. Często dzwonimy do siebie, jak tylko jestem w domu u rodziców to się odwiedzamy.

Przyjaźń osób z niepełnosprawnością

Dzisiaj moja przyjaciółka ma już swoją rodzinę, ale mimo codziennych obowiązków zawsze znajdzie dla mnie czas. Nigdy nie dała mi odczuć, że jestem inna, bo jestem niepełnosprawna. Przez te wszystkie lata, zawsze mnie wspierała i wspiera do dzisiaj na każdej drodze mojego życia.

Przyjaciel wspiera i akceptuje

Chciałabym tutaj napisać o przyjaźni damsko- męskiej. Oczywiście, jest możliwa! Jakiś czas temu, poznałam kogoś, kto jest ode mnie dość dużo starszy, ale od samego początku złapaliśmy wspólny język. Spotykamy się regularnie i dzwonimy do siebie często. Fajnie razem spędzamy czas mimo sporej różnicy wieku. Bardzo się lubimy i cieszymy się z tego każdego wspólnego dnia.  Nie mamy przed sobą tajemnic i barier.

Wsparcie osoby z niepełnosprawnością

W przyjaźni wiek, odległość nie ma znaczenia, najważniejsze są chęci. Jeśli ktoś jest dla nas ważny, zawsze znajdziemy dla tej osoby czas. Nawet, pomimo napiętego grafiku te przysłowiowe 15 minut, znajdzie się każdego dnia. Przyjaciel, który jest wsparciem każdego dnia, który, akceptuje nasze zalety i wady to prawdziwy skarb! Z przyjacielem nawet problemy wydają się mniejsze a troski łatwiejsze.  Gdy masz chociaż jeden numer telefonu i jeden adres, pod który możesz jechać nawet o 3.00 w nocy, zapłakany/a i wiesz, że zostaniesz przyjęty/a to oprócz zdrowia, masz wszystko w życiu by być szczęśliwym.

Samotność osoby z niepełnosprawnością

W życiu raz jesteś na szczycie, a raz na samym dnie. Właśnie wtedy przyjaciel złapie Cię za rękę, usiądzie koło Ciebie, poda chusteczki i powie pamiętaj jestem przy Tobie! Powie, że zawsze będzie. Gdy jesteś na szczycie, to przyjaciel jest tam razem z Tobą, cieszy się wspólnie z Tobą z Twojego sukcesu. Kiedy masz słabszy dzień, rozmowa z przyjacielem jest najlepszym lekarstwem. Czasem, na problemy pomocne jest nawet te 15 minut i to bardzo dużo zmieni. Najgorszą karą jaką może dostać od życia człowiek jest samotność.

Przyjaźń i zaufanie

W towarzystwie drugiego człowieka, czujesz się pełnowartościowy/a, chce Ci się śmiać, słuchać muzyki, tańczyć itp. Bardzo istotną rzeczą w przyjaźni jest zaufanie. Najlepiej, gdy można zaufać swojemu przyjacielowi bezgranicznie, żeby móc mu powiedzieć naprawdę wszystko i czuć się przy nim w pełni swobodnie, po prostu być sobą.

Przyjaciel osoby z niepełnosprawnością na dobre i złe!

Dzisiaj ze swoim przyjacielem jestem na takim etapie, że nie wstydzę się przy nim śpiewać chociaż nie za bardzo umiem:), ale ufam mu na 100 %. Dzięki naszej przyjaźni łatwiej mi iść przez życie. Z przyjaźni do miłości jest bardzo cienka granica, czasami nie widoczna, ale jest. Myślę, że najważniejsza jest od samego początku szczerość i to, że obie osoby akceptują te zasady. Gdy przyjaciele są wobec siebie uczciwi i na bieżąco o wszystkim rozmawiają, to nie pojawi się uczucie, a przyjaźń jeśli jest prawdziwa przetrwa wszystko. Szczera przyjaźń będzie trwała do końca życia i o jeden dzień dłużej. Zawsze fajnie jest mieć z kim wypić kawę, pojechać do galerii, na zakupy, czy pojechać na wizytę do lekarza.

Pomoc przyjaciela

Nie każdy z nas ma drugą połówkę, dlatego bardzo cieszę się, że mam takiego przyjaciela z prawdziwego zdarzenia. Każdemu z Was, życzę takiego przyjaciela bo z nim nawet niepełnosprawność jest łatwiejsza. Myślę, że przyjaźń jest tak samo istotna jak miłość, bo dzięki niej życie jest piękniejsze! Świadomość, że mamy przyjaciela/ chłopaka/ męża/ żonę/ dziewczynę wywołuje uśmiech na twarzy, nawet w najbardziej pochmurny dzień.

Odpowiedź do artykułu “Przyjaźń osób z niepełnosprawnościami – moja historia

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial