Rampowiczka Asia – mam nową pracę!

W znalezieniu pracy (Stażu) pomogła mi fundacja Aktywnej rehabilitacji w Szczecinie zanim mi znaleźli prace odbyłam szkolenie w programie Excel. Czy długo szukałam pracy ? – Tak bardzo długo, więc jak dostałam propozycje stażu  w firmie Zachodnie Centrum Informatyki  to bardzo się ucieszyłam i zaczęłam wierzyć że coś w sprawie mojej pracy pójdzie do przodu.

Moim obowiązkiem w Pracy jest dzwonienie do Klienta aby zaoferować mu szkolenia z zakresu programów komputerowych takich jak :

 -Programy Graficzne

-Obsługa program Excel

-Bazy danych

– Oprogramowanie

Po czym pytam się czy dana osoba jest zainteresowana. Jeśli tak, to proszę o podanie maila, wprowadzam taką daną informacje z dopiskiem proszę przesłać ofertę i zaznaczam na zielono. Jednak zdarza się tak, że dany numer nie odpowiada więc sobie piszę że dana osoba nie odpowiada zadzwoń np. jutro, wpisuje datę np. 26.09.2019, zaznaczam na żółto i dzwonie kolejnego dnia. Jednak zdarza się też tak, że dana osoba powie proszę mnie usunąć z bazy, więc ja zaznaczam na czerwono i wtedy wiadomo że dana osoba jest do usunięcia, Również jest też tak, że dany numer np. nie istnieje więc po prostu go usuwam i zaznaczam że dany numer nie istnieje. Tak robię od poniedziałku do piątku, a w każdy piątek wysyłam bazę do menadżera i w piątek oferty trafiają do klientów.

Na pewno wynoszę z tej pracy pewność siebie i otwartość do ludzi. Nową umiejętność jaką nabyłam to z pewnością: kontakt. Pomimo, że to tylko telefonicznie ale kontakt z ludźmi na pewno. W takiej pracy trzeba być  kulturalnym po mimo tego jeśli ktoś nas potrafi wyzwać lub coś nie miłego powiedzieć i na pewno też trzeba mieć dużo cierpliwości i dużo śmiałości i kultury bo jak my jesteśmy kulturalni to i Klienci są mili. Dodam, że ta praca też uczy czasami takiej pokory. Nie można brać do siebie to co mówi klient, jeśli oczywiście to jest coś nie miłego ale ja muszę być mimo wszystko uprzejma do końca.

Kochani Rampowicze, to nie jest tak że jak siedzimy w pracy w domu to jesteśmy w jakiś sposób tylko zamknięci. Pracując w domu też musimy patrzeć gdzie mieszkamy i jakie mamy możliwości w swoim mieście. Nie patrzcie na to w ten sposób: „a bo będę siedzieć w domu nie chce tak pracować”. Jeśli nie mamy innej możliwości to spróbujcie zdalnej pracy. Ja pracuje z domu i sprawia mi to satysfakcje że mam prace i zajęcie. Nie bójcie się zaryzykować, to tylko i wyłącznie od nas zależy jak podejdziemy do pracy zdalnej.

Pozdrawiam Rapowiczka Asia

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial