ROCK, HARDROCK I METAL NA CHARYTATYWNYM KONCERCIE DLA BARTOSZKA, PODOPIECZNEGO FUNDACJI „POTRAFIĘ POMÓC”

CHCESZ SIĘ DOBRZE BAWIĆ, POMAGAJĄC RÓWNOCZEŚNIE MAŁEMU CHŁOPCU W WALCE Z POWAŻNĄ CHOROBĄ? W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ, 16 SIERPNIA, PRZYJDŹ DO WROCŁAWSKIEGO STAREGO KLASZTORU, WEŹ UDZIAŁ W KONCERCIE CHARYTATYWNYM DLA BARTUSIA RUDZKIEGO!

Rock, hardrock i metal – uczestników niedzielnego koncertu połączy nie tylko miłość do cięższych brzmień, ale też chęć i umiejętność pomagania. Bartuś Rudzki, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem wieczoru, to pięcioletni wrocławianin, który walczy z rzadką chorobą genetyczną: zespołem łamliwego chromosomu X, nazywanego też zespołem Martina-Bell lub syndromem FraX. Niepełnosprawność fizyczna, intelektualna, fizyczną, osłabienie organizmu i wiele innych dolegliwości – to codzienność Bartusia. Dzięki stałej pomocy specjalistów – neurologa, ortopedy, psychiatry, psychologa, logopedy, pedagoga, dzięki rehabilitacji ruchowej oraz integracji sensorycznej, Bartosz – małymi krokami – robi postępy. Ta opieka jest jednak bardzo kosztowna, przekracza możliwości rodziny. Na szczęście nie zawodzą przyjaciele, którzy starają się pomóc, tak jak mogą, walcząc wspólnie o lepszą przyszłość chłopca. Stąd pomysł na koncert charytatywny dla Bartusia.

Organizatorką wydarzenia jest Paulina Sentorek, która do pomocy zachęciła muzyków. O solidarność i wsparcie muzyków nie było trudno. Tato Bartosza, Wojciech Rudzki, jest znany w środowisku muzycznym, bo przez wiele lat grał na gitarze basowej w zespole N3RV. Pani Paulina zapowiada, że takie wydarzenia organizować będzie cyklicznie.

Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, we wrocławskim klubie Stary Klasztor przy ulicy Purkyniego 1. Początek o godzinie 18.00. Bilet-cegiełka kosztuje 20 zł, ale oczywiście małego wojownika wesprzeć można także większą kwotą! Szczegółowe informacje o koncercie znaleźć można tutaj: https://www.facebook.com/events/358422895124201/ .

Usłyszymy zespoły:

Szyndżyn-Project

Wrocławska Wielka Płyta [WWP]

https://www.youtube.com/channel/UC20x5zMamz3WkbXe9bgG1CQ?fbclid=IwAR1POaxNY8i6hXxMB5LTkJz4EdaJhkttfaMir8tn4KYOs-cSBuCUZi-pqM0

Suck my Glove

www.suckmyglove.pl 

W trakcie imprezy odbędzie się też licytacja na rzecz Bartusia.

To już druga próba zorganizowania koncertu, aby pomóc chłopcu. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w marcu tego roku, jednak w ostatniej chwili wielomiesięczne przygotowania przekreśliła pandemia. Teraz pojawiła się druga szansa! Koncert, który odbędzie się już za kilka dni, został zorganizowany zgodnie z wymogami epidemiologiczno-sanitarnymi, ale w razie obaw przed koronawirusem, Bartusia można też wesprzeć wirtualnie.

Bartuś Rudzki jest podopiecznym Fundacji „Potrafię Pomóc”  

https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-609-bartosz-rudzki/ .

Zachęcamy do wpłaty darowizny na subkonto nr 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722, na adres: Fundacja Potrafię Pomóc, Horbaczewskiego 24 , 54-130 Wrocław, tytuł przelewu „darowizna dla Bartosza Rudzkiego 240-609” oraz przekazania 1% podatku, wpisując w rozliczeniu PIT KRS 0000303590 i cel szczegółowy: Bartosz Rudzki 240-609. Warto też dołączyć do grupy na Facebooku, gdzie odbywają się licytacje na rzecz małego wojownika: 

https://m.facebook.com/groups/662761107549788/?ref=bookmarks .

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial