Samorząd Województwa Wielkopolskiego nie ustaje w niesieniu pomocy w czasach koronawirusa

Samorząd Województwa Wielkopolskiego razem z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu wspierają w środki ochrony osobistej jednostki służb społecznych. Od 6 maja zaczęły się dostawy artykułów higienicznych do jednostek służb społecznych z Wielkopolski. W niesienie pomocy zaangażowana jest Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a działaniami z jej ramienia koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu kierowany przez Dyrektora Grzegorza Grygiela.

Jestem do głębi przejęta krytyczną sytuacją DPS-ów w Wielkopolsce. Chociaż Samorząd Województwa nie jest do tego zobligowany, nie mogłam z założonymi rękoma patrzyć na cierpienie bezbronnych ludzi, w czasie szalejącej pandemii. Dzięki zaradności zespołu ROPS, udało nam się wspólnymi siłami podjąć walkę ze skutkami wirusa na tym nierównym froncie – mówi Marzena Wodzińska, która znana jest z zaangażowania w sprawy społeczne.

Dostarczane są maseczki, żele dezynfekcyjne i rękawiczki jednorazowe do kolejnych lokalizacji w subregionach. Łącznie przekazano 12.500 maseczek, 1.900 pojemników z żelem do dezynfekcji i 1.300 opakowań po 100 szt. z rękawicami jednorazowymi do następujących powiatów: poznańskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, gnieźnieńskiego, konińskiego, krotoszyńskiego, tureckiego, słupeckiego, kolskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, pilskiego, śremskiego, gostyńskiego, kościańskiego, międzychodzkiego i pilskiego. Łącznie wsparcie trafiło do
88 placówek.

Aby pomoc była jeszcze efektywniejsza do dostaw zaangażowane zostały przedsiębiorstwa społeczne. Dzięki szybkim decyzjom Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej i Dyrektora ROPS Grzegorza Grygiela, udało się zlecić ZAZ-owi w Gołaszewie uszycie 3 tys. maseczek. Te również trafiły do pracowników DPS-ów, a przy okazji udało się zabezpieczyć miejsca pracy w Gołaszewskim ZAZ-ie.Wirus atakuje najsłabszych i bezbronnych. Ale my działając wspólnie – chcemy otoczyć ciasnym kordonem tych, którzy potrzebują nas najbardziej. – mówi Marszałek Marzena Wodzińska
i zapewnia, że to nie jest jej ostatnie słowo w zmaganiach z koronawirusem. W przygotowaniu są następne pakiety pomocowe, które już wkrótce trafią do kolejnych jednostek służb społecznych w Wielkopolsce.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial