Schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Nie ma nic bardziej cennego od niezależności i świadomości, że można się samodzielne poruszać, bez pomocy innych. Osoby niepełnosprawne rzadko kiedy osiągają takie poczucie, ponieważ często są zdane na łaskę drugich. Ta sytuacja musi się zmienić, a walka o likwidowanie barier architektonicznych w XXI wieku powinna być już wygrana. Niestety, wciąż jeszcze wiele osób o ograniczonej mobilności jest zamkniętych w swoich domach, nie mogą pokonywać schodów, które prowadzą ich do świata zewnętrznego. Jednym ze sposobów zmiany tego stanu rzeczy są schodołazy kroczące lub schodołazy gąsienicowe, które zdecydowanie ułatwiają normalne funkcjonowanie, sprawiają, że niepełnosprawni zaczynają mieć swoiste poczucie kontroli nad własnym życiem i decydują się wreszcie wyjść z cienia.

Schodołaz krzesełkowy

Gdzie szukać schodołazów osobowych?

Już od wielu lat, jako sklep Prolifter (www.prolifter.pl) zajmujemy się sprzedażą schodołazów dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  Widzimy, jak wiele zmienia się w temacie likwidowania barier architektonicznych, ale jednocześnie mamy świadomość, że sporo jest jeszcze do zrobienia. To, co najważniejsze, to coraz większe szansa niepełnosprawnych na uzyskanie dofinansowania inwestycji zakupu schodołazów. Jest to bardzo pocieszające, ponieważ jeszcze kilka lat temu schodołaz osobowy stanowił wyłącznie obiekt marzeń.

Film prezentujący działanie schodołazu osobowego:

Pomóżmy niepełnosprawnym i seniorom

Dlaczego osoby niepełnosprawne nie mogą korzystać z nowinek technologicznych i ułatwień, jakie oferują firmy zajmujące się produkcją sprzętu rehabilitacyjnego oraz takich pojazdów, jak choćby skuter dla niepełnosprawnych czy wspomniany już schodołaz dla osób o ograniczonej mobilności? Weźmy pod uwagę, że trudności z poruszaniem się to nie tylko problem tych, którzy doznali nieszczęścia poważnych i skomplikowanych wypadków, jakie rzutują na ich życiu. To przecież także seniorzy, którzy coraz rzadziej mogą liczyć na pomoc i całodobową opiekę swoich bliskich. Często wystarczy wyposażyć ich jednak w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, jak np. krzesełko przyschodowe czy schodołaz kroczący, aby mogli samodzielnie i bez wsparcia pokonywać schody, a nawet opuszczać własny dom czy jest to wolnostojący budynek, czy też mieszkanie w bloku. Osobom starszym po prostu należy się ta pomoc, bez względu na ich nastawienie do zmian. Niektórzy bowiem zamykają się w swoim świecie i rezygnują z czynnego życia, odmawiając sobie normalnego funkcjonowania. Być może nie zdają sobie nawet sprawy, że istnieją technologiczne udogodnienia, dzięki którym mogą odzyskać poczucie komfortu.

Jak działa schodołaz dla osób niepełnosprawnych?

Schodołazy osobowe to urządzenia mobilne, dzięki którym możliwe jest pokonywanie schodów prostych lub zabiegowych. Są wyposażone w wygodne siedzisko lub pozwalające na doczepienie wózka inwalidzkiego. Posiadają akumulatory, które ładuje się za pośrednictwem gniazdka elektrycznego. Ich eksploatacja jest całkowicie bezproblemowa, a poruszanie się schodołazem ekonomiczne, bezpieczne i bardzo ciche. Więcej informacji na temat schodołazów dla osób niepełnosprawnych oraz innych urządzeń rehabilitacyjnych znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial